Blaž Rola se je prebil v polfinale ATP Challengerja v Furthu!

05.06.2015
FURTH, NEMČIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola na ATP Challengerju v Furthu upravičuje vlogo 2. nosilca turnirja!

24-letni Blaž Rola (97.) je v četrtfinalu ATP Challengerja v Nemčiji za nasprotnika dobil 24-letnega Italijana Lorenza Giustina (446.), ki je v dosedanji karieri v glavnem igral na turnirjih serije Futures. Na glavni turnir se je prebil preko kvalifikacij. Kljub temu, da Slovenec ni igral na včerajšnjem nivoju, je pokazal dovolj kvalitete za zmago v 2 nizih s 7:5, 6:1 v nizih!

1. niz je bil zelo izenačen. Skupaj je bilo doseženih kar 7 brejkov, saj sta imela oba velike težave na svoj servis. Blažu je uspel en več in to je bilo dovolj za vodstvo v nizih. Italijan si je do 4. igre 2. niza priigral 3 brejk priložnosti, a se je Rola vsakič rešil, nato pa je sam izkoristil prvo in kasneje povedel s 4:1. Sledil je še en brejk v 6. igri. Z nekaj težavami je na svoj servis zaključil dvoboj, ki je trajal 1 uro in 27 minut!

Blaž Rola si je priigral najmanj 33 ATP točk in 2.130€ denarne nagrade!