Blaž Rola prišel v 2. krog ATP turnirja v Winston Salemu!

19.08.2014
Najboljši slovenski tenisač Blaž Rola je dobro začel z nastopi na ATP250 turnirju v ZDA!

WINSTON SALEM, ZDA - 23-letni Blaž Rola (88. na ATP) je moral kar nekaj časa čakati na dvoboj 1. kroga na ATP250 turnirju v Winston Salemu, ki je še zadnji pripravljalni turnir pred začetkom OP ZDA prihodnji teden. Ko so se vremenske razmere uredile, je Blaž v 2 nizih ugnal 28 letnega Američana Wayna Odesnika (180.) s 7:6(4), 6:3. Slednji si je nastop v glavnem delu zagotovil preko kvalifikacij!

1. niz je bil zelo izenačen. Na vsaki strani smo videli po 1 brejk, Blaž je od 9 brejk priložnosti izkoristil le 1. Na srečo je bil Slovenec bolj zbran v podaljšani igri in je povedel z 1.0 v nizih. O izenačenosti veliko pove podatek, da je bilo v dobljenih točkah 44:43 za Rolo.

2. niz je Blaž odigral silovito in izkoristil 91% točk na svoj 1. servis. Realiziral je obe brejk priložnosti, Odesnik je imel le 1, neizkoriščeno. To je bilo dovolj za zmago v 2 nizih. Dvoboj je trajal uro in 41 minut!

V 2. krogu se bo Rola pomeril z 9. nosilcem 31 letnim Tajvancem Yen Hsun Lujem (38.), ki je tako kot večina 30+ igralcev letos v odlični formi. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.

Blaž Rola si je zagotovil najmanj 10 ATP točk in 5.500$!