Blaž Rola z lepo zmago do finala na ATP Challengerju v Santosu!

25.04.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Rola je s četrto zaporedno zmago v Santosu upravičil vlogo 2. nosilca in se uvrstil v finale!

SANTOS, BRAZILIJA - 24-letni Blaž Rola (112.na ATP) je v polfinalu 50.000$ vrednega ATP Challengerja z odlično igro predvsem v 3. nizu premagal 4. nosilca, vrstnika iz Argentine Guida Pello (163.). Po malo več kot 2 urah igre je slavil s 6:3, 3:6, 6:1 v nizih. Slovenec bo jutri lovil svojo drugo lovoriko na Challengerjih. ČESTITKE!!!!

Ob dobrem serviranju na obeh straneh, se je v 1. niz ponudila le 1 brejk priložnost, ki jo je Blaž tudi izkoristil. Vodstvo je zadržal do konca niza. V 2. nizu sta oba močno popustila in sta imela stalno težave na svoj servis. Rola je utrpel dva brejka, Pella enega in izid je bil v nizih poravnan.

V 3. nizu se je Slovenec razjezil in močno dvignil nivo igre. Posledično je dobil prve štiri igre in povedel s 4:0. Ustavil je še zadnje poizkuse Argentinca za vrnitev v igro in mu prepustil le 1 igro!

Blaž Rola si je zagotovil najmanj 48 ATP točk in 4.240$!