Blaž Rola zmagal v 1. krogu ATP250 turnirja v Gstaadu!

22.07.2014
Slovenski teniški igralec Blaž Rola se je po porazu v finalu ATP Challengerja v Poznanu, odpravil na ATP250 turnir v Švici!

GSTAAD, ŠVICA - Trenutno št. 1 med Slovenci, 23-letni Blaž Rola (80.), ta teden igra na ATP250 turnirju v Gstaadu. Žreb mu je v 1. krogu namenil 25-letnega kvalifikanta iz Brazilije Fabiana De Paula (458.), ki v dosedanji karieri še ni pokukal med TOP200 na ATP lestvici. Po nekaj težavah na začetku, je Slovenec uveljavil svojo kvaliteto in zmagal s 6:4, 6:4,

Turnir precej ovira slabo vreme, zato sta imela v 1. nizu oba igralca kar nekaj težav s servisom. Do vodstva s 3:1 je Brazilec dosegel 2 brejka, Slovenec pa enega. Nato je sledil preobrat in Blaž je z 2 brejkoma in 2 osvojenima servisoma povedel s 5:3 ter niz zanesljivo pripeljal do konca.

V drugem delu sta oba bolj skrbela za svoj začetni udarec, Ptujčan pa je v 7. igri le strl tekmeca, povedel 4:3 in prednost skrbno zadržal do konca. Dvoboj je trajal 70 minut.

20 točk in 7,405 evrov bo Blaž poskušal nadgraditi v 2. krogu ter zabeležiti karierni rezultat na ATP turnirjih, ko se bo meril z zmagovalcem dvoboja med Gillesom Simonom in Pablom Andujarjem. tekmec bo zelo kakovosten, vseeno kateri bo zmagal.

Crédit Agricole Suisse Open Gstaad
Datum: 21.07.2014 - 27.07.2014
Nagradni sklad: € 426,605

Henri Laaksonen (Switzerland) beat Gianni Mina (France) 7-6(5) 7-6(3)
Yann Marti (Switzerland) beat Daniel Gimeno-Traver (Spain) 5-7 7-6(7) 7-6(5)
Pablo Andujar (Spain) beat 6-Gilles Simon (France) 6-2 3-2 (Simon retired)
Jan-Lennard Struff (Germany) beat Andreas Haider-Maurer (Austria) 6-2 1-0 (Haider-Maurer retired)
7-Robin Haase (Netherlands) beat Aleksandr Nedovyesov (Kazakhstan) 6-4 6-7(3) 6-3
Blaz Rola (Slovenia) beat Fabiano De Paula (Brazil) 6-4 6-4
Kenny De Schepper (France) beat Filippo Volandri (Italy) 6-3 7-6(3)
Thomaz Bellucci (Brazil) beat Gerald Melzer (Austria) 6-3 6-4
Andrey Golubev (Kazakhstan) beat Inigo Cervantes (Spain) 3-6 6-3 7-6(4)
Juan Monaco (Argentina) beat Victor Hanescu (Romania) 6-4 7-5
Viktor Troicki (Serbia) beat 8-Dominic Thiem (Austria) 7-6(4) 6-4
5-Federico Delbonis (Argentina) beat Dustin Brown (Germany) 6-3 6-3

pripravil: Marjan B., L.S.