Brazilec T.Bellucci je osvojil inavguralni ATP turnir v Ženevi

23.05.2015
ŽENEVA, ŠVICA - Prvi teniški turnir v Ženevi po dolgem času je dobil Brazilec Thomaz Bellucci.

Thomaz Bellucci je zmagovalec ATP250 teniškega turnirja v Ženevi. V finalu je s 7-6(4), 6-4 ugnal Portugalca Joaa Souso.

Številka 60 svetovnega tenisa Thomaz Bellucci je vpisal četrti karierni naslov in prvega po Gstaadu 2012. Zanimivo, a kar trije naslovi Brazilca prihahajo iz švicarski tal, saj je dvakrat zmagal v Gstaadu, danes pa v Ženevi.

Bellucci je drugi Južnoameričan v letošnji sezoni, ki se je dokopal do lovorike na ATP turneji. Portugalca je odpravil po 1 uri in 34 minutah igre.

Brazilec je že v uvodni igri prišel do brejka in pobegnil tekmecu, ki pa se ni predal. Sousa je izenačil na 3-3. Zanimiv niz se je odločal v tajbrejku, kjer je bil Bellucci bolj zbran ne glede na to, da je Sousa imel mini brejk prednosti. Tudi drugi del je šel po podobnem scenariju, le da je tokrat povedel portugalski tenisač (2-0). Prednost je držal vse do 8. igre, kjer je vajeti prevzel Bellucci in zmagovito prečkal ciljno črto. Dobil je zadnje 4 igre zapored.

Joao Sousa je bil v četrtem finalu kariere, ostaja pa pri eni lovoriki iz leta 2013 in Kuala Lumpurja.