David Ferrer tretjič zapored kralj peska v Buenos Airesu!

17.02.2014
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Španski teniški velemojster David Ferrer je prvi, ki je trikrat zapored zmagal na ATP250 turnirju v Buenos Airesu.

V finalu peščenega ATP turnirja v argentinskem glavnem mestu Buenos Aires je David Ferrer kot 1. nosilec s 6-4, 6-3 premagal drugopostavljenega Fabia Fogninija in postal prvi, ki mu je uspelo tu slaviti trikrat zapored.

5. igralec sveta je imel v finalu Copa Clara na drugi strani Italijana, ki je imel za seboj 23 zmag in le 1 poraz na peščeni podlagi od lanskega Roland Garrosa, za nameček pa je moral prekiniti še črn niz sedmih zaporedno izgubljenih dvobojev za lovoriko. Nazadnje je zmagal prav v Buenos Airesu, dosežek pa je v nedeljo ponovil in vpisal 21. karierni naslov. Zanimivo, da je na tretjem mestu po lovorikah v španski vrsti, za izjemnim Nadalom (42) in celo Almagarom, ki jih ima 12, toda s slednjim ima medsebojno razmerje kar 15-0. Včeraj ga je premagal tudi v polfinalu.

''Ključ do zmage je bila konstantna igra od začetka do konca. V odločilnih trenutkih sem igral bolje od Fabia'', je povedal Ferrer, ki je tretjič prišel do trojčka, treh zaporednih zmag na enem izmed turnirjev na ATP koledarju. Danes je hitro povedel 3-0, dobil 12 točk od 18, nato pa je Fognini izenačil na 3. Do konca niza je Španec prišel še do enega odvzema servisa, v drugem pa vpisal brejk za 5-3. S Fogninijem ne pozna poraza (7-0).

David Ferrer je tretjič zapored zmagovalec Buenos Airesa

Ferrer v celotnem tednu ni izgubil niza, za zmago pa bo prejel nekaj več kot 84,000 ameriških zelencev. Fognini, ki je nastopil v petem zaporednem finalu na pesku, se bo zadovoljil s skoraj 45,000 USD, sedaj pa se oba selita v Rio De Janeiro. Fognini bo v 1. krogu igral z najboljšim slovenskim tenisačem Aljažem Bedenetom