Ekaterina Makarova le delno zaustavila Polono Hercog!

08.01.2012
Naša najboljša teniška igralka Polona Hercog, je izgubila odločilni dvoboj za nastop v glavnem delu močnega WTA turnirja v Sydneyju, a se je vseeno kot srečna poraženka uvrstila v nadaljnje tekmovanje!

V finalu kvalifikacij je morala 36. igralka sveta Polona Hercog, priznati premoč trenutno 53. igralki sveta, 23-letni Rusinji Ekaterini Makarovi, ki je slavila s 6:1, 6:3 v nizih. Dvoboj je trajal uro in 9 minut.

Polono je "izdal" servis in izjemno slaba realizacija brejk priložnosti(1:8), vse pa je imela v 2. nizu, saj si v prvem ni priigrala nobene. V 1. nizu je 3 x izgubila servis, v drugem pa 2 x in posledica je bil gladek poraz.

Polona Hercog bo v 1. krogu igrala z 8. nosilko in 9. igralko sveta, Francozinjo Marion Bartoli!

"Danes nisem ravno najbolje igrala, a sem imela na koncu srečo in se kot srečna poraženka uvrstila v glavni del, kjer me jutri čaka Marion Bartoli. V 2. nizu sem imela kar nekaj priložnosti, da se vrnem v igro, a jih nisem izkoristila. Z Marion sva se že pomerili tako na betonski kot peščeni podlagi in se že dobro poznava. Seveda sem vesela, da se je vse skupaj srečno končalo"!

Polona Hercog si je priigrala 13 WTA(12+1) točk in zaslužila 4.800$!

Ekaterina Makarova je v odlični formi!

Klepačeva takoj izpadla v dvojicah; Kata in Kveta 1. nosilki

Andreja Klepač je po dobri igri v kvalifikacijah med posameznicami, kjer je izgubila v 2. krogu, izpadla v 1. krogu v igri dvojic skupaj s Poljakinjo Alicijo Rosolsko. Boljši sta bili 2. nosilki turnirja, Američanki Liezel Huber in Lisa Raymond, ki sta zmagali s 6:3 ,6:1. Prvi nosilki sta naša Katarina Srebotnik in Čehinja Kveta Peschke!

Andreja Klepač je za nastop dobila 1 WTA točko(na lestvici dvojic) in si s Poljakinjo razdelila 2.650$!

foto : images.google