Fabio Fognini premagal Rafaela Nadala še na trdi podlagi v New Yorku!

05.09.2015
Španski teniški matador Rafael Nadal, nikakor ne najde zmagovite forme na največjih turnirjih. Tokrat je celo prvič v karieri zapravil vodstvo z 2:0 v nzih na Grand Slam turnirjih!

NEW YORK, ZDA - Na OP ZDA zadnjem teniškem Grand Slam turnirju v letošnji sezoni, se je včeraj odvil 3. krog zgornjega dela žreba pri moških. V osmih dvobojih je izgubilo kar 5 favoritov, najbolj je odmevala nova zmaga Italijana Fabia Fogninija nad Špancem Rafaelom Nadalom. Slednji je izgubil po vodstvu dveh nizov! Do sedaj je 151x povedel z 2:0 na turnirjih serije Grand Slam in vsakič zmagal.

Najbolj zanimiv je bil odločilni 5. niz. Po izenačenju na 1-1, je prišlo kar do sedmih zaporednih brejkov. Italijan je bil vedno v prednosti, a ga je Nadal lovil, v 10. igri pa je le osvojil svoj servis in se veselil velike zmage. Dvoboj je trajal 3 ure in 46 minut, gledalci pa so bili navdušeni nad nekaterimi spektakularnimi točkami. Kot specialist za peščeno podlago, je Fabio presenetljivo odlično igral pri mreži. Letos je 6x igral proti top10 igralcem in 3x zmagal, vse proti Rafaelu Nadalu (3:1 letos). Španec prvič po desetih letih ne bo osvojil nobenega grand slam turnirja v sezoni!

Fognini: "Proti Rafaelu moraš igrati ekstremno tvegano, če se spustiš z njim v dolge izmenjave in tek nimaš veliko možnosti za zmago. Seveda je to zelo težko izvesti v praksi. Naredil sem veliko nevsiljenih napak, a dosegel še več zmagovitih udarcev. To je posebna zmaga zame"!

Nadal: "Igral je odlično. To ni bil dvoboj, ki bi ga izgubil zaradi slabe igre. ampak je zmagal on z dobro igro. Vsekakor je težko izgubiti, a moram to sprejeti. Boril sem se ves čas do zadnje točke, a to danes ni bilo dovolj za zmago. Užival sem v vzdušju in podpori gledalcev"!

Branilec naslova Marin Čilič se je le uvrstil v 4. krog!

Veliko dela za napredovanje je potreboval branilec naslova Hrvat Marin Čilič. Kazahstanec Mihail Kukuškin je dobil dve podaljšani igri, a mu je v 5. nizu zmanjkalo moči in Hrvat je podaljšal niz zmag na OP ZDA (10). Italijan Andreas Seppi je nudil dober odpor št. 1 moškega tenisa Srbu Novaku Djokoviču, a vseeno ni osvojil niza. Srb se je z 203. zmago na Grand Slam turnirjih prebil na 6. mesto večne lestvice in 2. med aktivnimi igralci.

Djokovič: "Moram pohvaliti svojega nasprotnika. Ne ustraši se izziva na tako velikem stadionu in pokaže svoj najboljši tenis proti največjim igralcem. Letos je že premagal Rogerja na OP Avstralije in je zelo dober igralec. Nisem si želel igrati 4. niza, saj so bili vsi nizi težki. To je bila pomembna zmaga zame"!

Nepredvidljivi Francoz Jo-Wilfried Tsonga zaenkrat kaže suvereno igro. V treh nizih je brez večjih težav izločil Ukrajinca Sergeja Stahovskega. Francoz Benoit Paire je v življenjski formi, tokrat je zanesljivo odpravil Španca Tommyja Robreda, ki je v zadnjih dveh nizih osvojil le 2 igri.

Izkazal se je tudi Pairejev rojak Jeremy Chardy, ki je premagal 7. nosilca, Španca Davida Ferrerja. Slednji po daljši odsotnosti iz tekmovanj, še ni našel nekdanje forme. Presenetljivo gladko je napredoval Španec Feliciano Lopez. Nadigral je 10. nosilca Kanadčana Miloša Raoniča, ki je prišel do podaljšane igre v 2. nizu, to pa je bilo tudi vse z njegove strani. Po vodstvu z 2:0 v nizih se je poslovil tudi Belgijec David Goffin, ki je moral v 4. nizu predati zaradi poškodbe proti Špancu Robertu Bautisti Agutu. Ta se bo sedaj pomeril z Djokovičem.

Roberto: "Vesel sem, ker sem znova v 4. krogu tukaj. Seveda mi je žal za Goffina, ki je pokazal izvrsten tenis. Lepo je imeti priložnost in igrati proti št. 1. Upam, da bom sproščen in igral dober tenis"!

1-Novak Djokovic (Serbia) beat 25-Andreas Seppi (Italy) 6-3 7-5 7-5
9-Marin Cilic (Croatia) beat Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) 6-7(5) 7-6(1) 6-3 6-7(3) 6-1
19-Jo-Wilfried Tsonga (France) beat Sergiy Stakhovsky (Ukraine) 6-3 7-5 6-2
Benoit Paire (France) beat 26-Tommy Robredo (Spain) 7-6(3) 6-1 6-1
27-Jeremy Chardy (France) beat 7-David Ferrer (Spain) 7-6(6) 4-6 6-3 6-1
18-Feliciano Lopez (Spain) beat 10-Milos Raonic (Canada) 6-2 7-6(4) 6-3
23-Roberto Bautista (Spain) beat 14-David Goffin (Belgium) 2-6 5-7 6-3 3-1 (Goffin retired)