Fantastični Blaž Kavčič nasledil Žemljo na portoroškem tronu!

13.07.2014
PORTOROŽ - Z eno besedo FANTASTIČNO je slovenski tenisač Blaž Kavčič odigral največji domači turnir v Portorožu Tilia Slovenia Open. Vse od 1. kroga pa do finala ni popustil niti za tren in zasluženo dviguje lovoriko!

Blaž Kavčič je na prestolu največjega slovenskega teniškega turnirja v Portorožu nasledil Grego Žemljo. Kot 1. nosilec je 27-letni Ljubljančan dvignil pokal, več kot zasluženo, niz (drugi) je izgubil le v finalu, pa še tega po tajbrejku, pred tem pa je pri 5-4 že serviral za zmago. Danes je nadigral še izjemnega serverja in 2. nosilca Gillesa Mullerja s 7-5, 6-7(4), 6-1. Vse čestitke Blaž!

Z borbenostjo, nepopustljivostjo, s strpno, res izjemno igro, z manj napakami kot tekmec iz Luksemburga, je Kavčič razveselil organizatorje in maloštevilne domače gledalce v Portorožu. Za njim je nor mesec, četrti finale in tretja zaporedna lovorika, skupaj že 12. na turnirjih serije Challenger. Z naskokom je Blaž najbolj trofejni slovenski tenisač v zgodovini, za posladek pa bo jutri po dveh letih spet prva violina slovenskega tenisa, nahajal se bo na približno 75. mestu.

Blaž Kavčič je razveselil prav vse. Svojo težko nalogo na domačem turnirju je opravil z oceno

Že v prvem nizu je bilo jasno, da bo prvi, ki bo uspel odvzeti servis nasprotniku imel velikansko prednost. Gilles Muller je eden izmed redkih igralcev med stotimi na svetu, ki goji igro, ki smo jo že malce pozabili. Začetni udarec in takojšen napad na mrežo, je stil igre, ki so ga nekdaj gojili Edberg, Becker, Sampras, Ivaniševič in do nekaj let nazaj tudi Roger Federer. Prvi niz je bil odločen pri rezultatu 5:5, ko je Kavčič odvzel servis Mullerju in takoj zatem uspešno zaključil uvodni niz finala. V nadaljevanju se je odvijala podobna bitka, le da je na trenutke Muller ostal na osnovni črti in bil enakovreden tekmec Kavčiču. 27-letni Ljubljančan je pri vodstvu s 5:4 imel izjemno priložnost celo zaključiti finale, a je v deseti igri drugega niza Kavčič na svoj servis osvojil le eno točko. Drugi niz je odločila 13 igra, v kateri pa je Muller odigral bolje in rezultat je bil izenačen na 1:1. Zadnji odločilni niz je Kavčič dvignil nivo igre, njegovi udarci so bili bolj napadalni, hkrati pa je Muller začel pešati pri začetnem udarcu. Kavčič je lažje branil Mullerjev servis, istočasno pa nekajkrat, z osnovne črte prišel do winnerja. Kar naenkrat je bilo 5:0 in samo še vprašanje časa je bilo, kdaj bo Kavčič zaključil dvoboj finala. Muller je osvojil še eno igro na svoj servis, potem pa je Kavčič rutinsko pripeljal dvoboj do konca.

»Res sem vesel te zmage, tudi zaradi Portoroža, kjer je lani zmagal Grega Žemlja, letos pa je uspelo meni. Ne vem natančno, kaj se je zgodilo v drugem nizu, ko bi lahko že zaključil dvoboj. Sem pa vesel, da sem se v tretjem osredotočil na igro in uspel pozabiti slabši zaključek drugega niza. V tretjem nizu, vsaj tako se mi zdi, sem prestavil v višjo prestavo, hkrati pa je Muller malce slabše serviral. Stvari se po poškodbi in operaciji urejajo in mislim, da sem na dobri poti, da leto zaključim med najboljšimi 50-imi igralci sveta.«, je po tekmi povedal Kavčič.

Poraženec v finalu, Gilles Muller je priznal: »Blaž je zasluženo osvojil turnir. Hotel sem zmagati, a ne znam opisati, kaj se mi je zgodilo v tretjem nizu. Ob začetku leta sem bil zaradi poškodbe 366. na lestvici ATP in zadal sem si cilj, da ob koncu leta končam med stoterico. Uspelo mi je mnogo prej. Hvala, ker sem bil tu v Portorožu. Lepo je tukaj, škoda je le, ker je vreme nagajalo. Organizacija turnirja je odlična, zato lahko rečem, da se igralci tu počutijo zelo dobro.«