Favorizirana Šaripova v finalu Andijana boljša od Kaje Juvan

02.06.2018
ANDIJAN, UZBEKISTAN - 17-letna Kaja Juvan se iz članskega turnirja serije ITF 25k vrača z novo vrhunsko uvrstitvijo - finalom.

Kaja Juvan (378. na WTA) je članski turnir serije ITF z nagradnim skladom 25,000 USD, ki se je odvijal v uzbekistanskem Andijanu, končala v velikem finalu. V boju na za naslov je bila od nje boljša favorizirana 1. nosilka, za nameček še domačinka, Sabina Šaripova

Juvanova, ki spada med vroče žemljice v mladinski konkurenci, je že popolnopravna članica v profesionalni konkurenci, z novimi točkami za finale pa bo nekje okrog 350. mesta na WTA lestvici. Vezanje dveh zaporednih naslovov na 25k vrednih turnirjih ji je preprečila šest let starejša Sabina Šaripova, ki je slavila s 6-4, 6-2.

Šaripova, ki je letos osvojila tudi turnir vreden 60,000 USD, je na domače prizorišče prišla po kvalifikacijah Roland Garrosa, kjer je zaključila v 2. krogu, kot 169. igralka sveta pa je na koncu upravičila status prve favoritinje.

Finale na trdi podlagi je trajal 1 uro in 22 minut, šestopostavljena Kaja je povedla z brejkom 2-0. Sledil je niz petih zaporednih iger nasprotnice, ki pa je morala za uvodni niz oddelati dve servisni igri. V 2. nizu je bila Ljubljančanka konkurenčna do 2-2, potem pa je Uzbekistanka oddrvela do zmage in slavja pred domačimi gledalci. Osvojila je 12. turnirsko zmago na ITF turnirjih, Kaja pa ostaja pri treh, a ima komaj 17 let.

Varovanka trenerja Robija Cokana, ki je v tem tednu poskrbel tudi za pisanje bloga, kjer bo delil svoje vtise in strokovno znanje, ostaja še en teden v Uzbekistanu, kjer bo nastopila na enakovrednem dogodku serije ITF.