Favorizirani Monfils v samem zaključku tretjega niza premagal Kavčiča

27.06.2018
ANTALYA, TURČIJA - Slovenski teniški as Blaž Kavčič je bil blizu četrtfinalu na travvnatem ATP turnirju v Antalyi.

Ni veliko manjkalo, pa bi Blaž Kavčič na ATP250 turnirju v Antalyi na kolena spravil 41. igralca sveta Gaela Monfilsa iz Francije. Slednji je kot 4. nosilec in močno favoriziran zmagal šele po 2 urah in 4 minutah s 6-3, 5-7 in 7-5.

31-letni Kavčič (176. na ATP), ki ni igral mesec dni, je v Antalyi na travi zabeleži tri zmage in je bil zelo blizu temu, da pride do izenačitve najboljšega izida v karieri na ATP turnirjih. Četrtfinale mu je preprečil nekdanji TOP10 igralec sveta, vrstnik Gael Monfils.

Francoz je rutinsko dobil uvodni niz. Brez soočene brejk žoge je sam poskrbel za en odvzem servisa, nepopustljivost Ljubljančana pa je obrodila sadove v 2. nizu, ko ej dvakrat vzel servisno igro in ob koncu tega dela tudi izenačil. V 3. nizu je Blaž izpustil štiri brejk žogice, Monfils pa si jo je priigral tik ob koncu in uspel slaviti.

Kavčič si je v Turčiji zagotovil 32 točk in 7,280 evrov.