Kavčič preko Baghdatisa do ponovitve najboljšega dosežka v letošnji sezoni

25.06.2018
ANTALYA, TURČIJA - Blaž Kavčič je na travnatem ATP turnirju v Antalyi dosegel še tretjo zmago in se prebil v 2. krog, drugič letos.

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (176. na ATP) je prvič v letošnji sezoni nanizal tri zmage zapored in izenačil najboljšo uvrstitev. V 2. krogu je bil le še februarja v Sofiji.

31-letni Ljubljančan je po dveh kvalifikacijskih zmagah v 1. krogu turnirja na travi, ki ima nagradni sklad 426,000 evrov, s 7-6(4), 6-3 nadigral ciprskega veterana Marcosa Baghdatisa. Ni kaj, po težavah in ubadanjem slabe forme je to pravi obliž za Blaža in super zmaga nad 84. igralcem sveta.

Vse od konca februarja in Dubaja Kavčič ni uspel zmagati tekme, po krajšem počitku pa je kar malo prerojen. 33-letnemu Baghdatisu je vzel mero v 1 uri in pol, s tem pa povedel v medsebojnih tekmah z 2-1. Na travnati podlagi sta se udarila prvič, uvodni niz pa je dobil slovenski teniški as po podaljšani igri, saj pred tem ni bilo niti ene brejk žoge na obeh straneh. Baghdatisu ni do dobljenega niza pomagalo niti 11 zadetih asov, je pa Kavčič imel 100% izkoristek prvega začetnega udarca (20:20). V drugem delu je ubranil pet žogic za brejk Ciprčanu, sam izkoristil eno od treh in se razveselil osmine finala, ki prinaša 7,280 evrov ter 32 točk. Sedaj se bo boril za izenačitev kariernega rezultata na ATP turnirjih - za četrtfinale.

V 2. krogu ga čaka velika ovira, a za nepopustljivega Kavčiča ne povsem nemogoča, saj 31-letni Gael Monfils letos še ni odigral tekme na travi, toda na lestvici je na 41. mestu. Francoz je bil nekajkrat v 3. krogu Wimbledona, dlje na sveti travi ni pogledal, ima pa sedem turnirskih zmag, eno tudi iz letošnje sezone.