Federer in Murray oddala niz, Karlovič izločil Tsongaja

04.07.2015
WIMBLEDON - Dan pred prostim dnem na Wimbledonu, je bil na sporedu še drugi del 3. kroga.

Prva nedelja na travnatem Grand Slamu na Wimbleodnu (jutri) je že tradicionalno prost dan za akterje in akterke, danes pa je bil na spordu 3. krog. Dobili smo še zadnje udeležence drugega tedna tekmovanja na Church Roadu.

Roger Federer in Andy Murray sta se zanesljivo prebila v osmino finala, a oba sta svojima tekmecema oddala en niz.

Travnati kralj Roger Federer je spet v drugem tednu Grand Slama na Wimbledonu

Sedemkratni prvak Wimbledona Roger Federer, ki ima na računu daleč največje število naslovov na travnatih turnirjih (15) je povečal število zaporednih zmag proti Avstralcem na 19. Zadnji v vrsti je bil Samuel Groth, orožje je položil po 2 urah in 16 minutah s 6-4, 6-4, 6-7(5), 6-2. 33-letni Baselčan je blestel na osrednjem terenu v uvodnih dveh nizih. Svoj začetni udarec je držal z lahkoto, v prvem in drugem nizu pa prišel do enega brejka, dovolj za vodstvo 2-0 v nizih. Zataknilo se mu je v tretjem, ko je izgubil podaljšano igro, a je hitro vrnil. V 4. nizu je povedel 3-0 in zanesljivo prednost obdržal do konca. Na Grand Slamih ima Švicar neverjetno razmerje z avstralskimi tenisači, 19-1, edini poraz je leta 1999 doživel na Roland Garrosu proti Rafterju. V osmini finala bo igral z Robertom Bautisto Agutom, ki je precej zlahka opravil s 153. igralcem sveta, kvalifikantom Basilašvilijem iz Gruzije s 7-6(4), 6-0, 6-1.

Hrvaški velikan Ivo Karlovič je izstrelil 41 asov in s poti spravil Joja-Wilfrieda Tsongaja. Za zmago sploh ni potreboval brejka, dovolj so bile tri podaljšane igre. Slavil je s 7-6(3), 4-6, 7-6(2), 7-6(9) in si priigral obračun z ljubljencem domače publike Andyem Murrayem. Le ta je v zadnjem dvoboju dneva na osrednjem terenu premagal Andreasa Seppija s 6-2, 6-2, 1-6 in 6-1. Britanec je sicer izgubil niz, podobno kot Federer, nato pa je stvari hitro postavil na svoje mesto.

Ivo Karlovič je v prvih treh dvoobjih zadel kar 136 asov, fascinantno

Srb Viktor Troicki je bil premočan za Nemca Dustina Browna. ''Rastaman'' je pred dvema dnevoma senzacionalno izločil Rafaela Nadala in poskrbel za ''Dreddymanijo'', a kaj, ko vsega skupaj ni zmogel potrditi v tekmi s Troickim. Viktor je bil boljši z rezultatom 6-4, 7-6(3), 4-6, 6-3. Za ''nagrado'' se bo v 4. krogu pomeril s premagljivim tekmecem Vasekom Pospisilom. Kanadčan se je zelo namučil z domačinom Jamesom Wardom, na kolena ga je spravil šele po petih nizih.

Izmed treh največjih favoritov današnjega dne je oddal niz tudi Tomaš Berdych. Čeh, ki je že okusil slast igranja finala na wimbledonski travi, nikdar pa ni zmagal na turnirjih velike četverice, je s 4-6, 6-0, 6-3 in 7-6(3) premagal Španca Pabla Andujarja.

Wimbledon
Datum: 29.06.2015 - 12.07.2015
Žreb: S-128 D-64
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: £ 25,136,000

3. krog:

6-Tomas Berdych (Czech Republic) beat Pablo Andujar (Spain) 4-6 6-0 6-3 7-6(3)
Vasek Pospisil (Canada) beat James Ward (Britain) 6-4 3-6 2-6 6-3 8-6
23-Ivo Karlovic (Croatia) beat 13-Jo-Wilfried Tsonga (France) 7-6(3) 4-6 7-6(2) 7-6(9)
2-Roger Federer (Switzerland) beat Samuel Groth (Australia) 6-4 6-4 6-7(5) 6-2
9-Marin Cilic (Croatia) beat 17-John Isner (U.S.) 7-6(4) 6-7(6) 6-4 6-7(4) 12-10
22-Viktor Troicki (Serbia) beat Dustin Brown (Germany) 6-4 7-6(3) 4-6 6-3
20-Roberto Bautista (Spain) beat Nikoloz Basilashvili (Georgia) 7-6(4) 6-0 6-1

3-Andy Murray (Britain) beat 25-Andreas Seppi (Italy) 6-2 6-2 1-6 6-1