Federer (pre)hitro prebral Bedeneta

20.06.2018
HALLE, NEMČIJA - Aljažu Bedenetu v prvem krogu travnatega turnirja v Halleju ni uspelo pripraviti prvovrstnega presenečenja.

Roger Federer je v uvodnem nastopu na letošnjem turnirju serije 500 v Halleju potreboval 71 minut za zmago nad najboljšim slovenskim tenisačem Aljažem Bedenetom, ki ga je premagal s 6:3, 6:4. Za Švicarja, prejšnji teden zmagovalca turnirja v Stuttgartu, je bila to že 17. zaporedna zmaga na travnati podlagi, na kateri je osvojil zadnje tri turnirje, ki se jih je udeležil.

Federer se je z zmago obdržal na prvem mestu lestvice ATP, kjer ima 150 točk prednosti pred Rafaelom Nadalom. Za obstanek na vrhu, kjer je preživel rekordnih 310 tednov, bo moral v Halleju ubraniti lansko lovoriko.

Federer je obračun z Bedenetom začel ekspresno in povedel s 3:0, prednosti pa do konca niza ni več izpustil iz rok. Bedene je v drugem nizu zaigal odločneje in agresivneje ter vodil do izida 4:3, nato pa je Maestro nanizal tri zaporedne igre.

"Dobro sem se počutil od samega začektka. Na tem igrišču je lažje igrati kot v Stuttgartu. Žogica se odbija višje, naravnost v cono mojega udarca. Uspešno sem bral njegov servis. Ko sem ugotovil, kako mu odvzeti servis, sem odigral soliden prvi niz. Zelo sem vesel. Tukaj sem zato, da ubranim naslov. Na travi sem bil preveč uspešen, da bi bil moj cilj četrtfinale. Potem ne bi bil iskren. Prišel sem, da zmagam," je dejal Švicar.

Bedene se je tudi na drugem travnatem turnirju v sezoni poslovil v prvem krogu in ostaja brez zmage na travi (0-2).

pripravil: Ž. J.