Federer zapravil prednost dveh nizov, Nadal nabral kilometrino pred polfinalom z Đokovičem

12.07.2018
LONDON, V.B. - Dobili smo polfinaliste letošnjega Wimbledona, največjo senzacijo pa je v četrtfinalu pripravil Južnoafričan Kevin Anderson, ki je domov poslal branilca naslova Rogerja Federerja.

Wimbledon bo v nedeljo dobil novega zmagovalca, saj je branilec naslova in osemkratni zmagovalec Roger Federer spakiral kovčke v četrtfinalu po porazu z Južnoafričanom Kevinom Andersonom.

Anderson je do zmage nad 20-kratmim zmagovalcem grand slamov prišel po zaostanku dveh nizov in končnim rezultatom 2:6, 6:7 (5), 7:5, 6:4, 13:11, Švicarju pa je v 3. nizu ubranil tudi zaključno žogico za polfinale. Kar 4 ure in 15 minut je trajal obračun na terenu številka 1, od tega zadnji niz uro in pol, v katerem je nepričakovano na koncu popustil 36-letni Švicar, največji tenisač vseh časov in nesporni kralj turnirjev na travnati podlagi.  Južnoafričan je prekinil tradicijo, saj s Federerjem v štirih prejšnjih tekmah ni osvojil niza, zabeležil največji uspeh na Wimbledonu, a ne največjega v karieri. Kevin je namreč lani igral v finalu OP ZDA, kjer je bil prekratek v dvoboju z Rafaelom Nadalom.

V istem času, ko sta se potila Federer in Anderson, je srbski teniški šampion Novak Đokovič na osrednjem terenu ugnal Keja NIšikorija in po 22 mesecih spet prišel v polfinale turnirjev velike četverice. Azijca je strl po štirih nizoh s 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 in ima priložnost, da se dokoplje do četrte lovorike na sveti travi. A še pred tem ga najpej čaka fantastični Rafael Nadal. Španec je v maratonskem četrtfinalu po izjemni borbi uspel izločiti Juana Martina del Potra.

Kar pet ur sta si zrla v oči Nadal in Del Potro, 32-letni Majorčan, lastnik enajstih Roland Garrosov in 17-kratni prvak grand slamov pa je slavil s 7:5, 6:7 (7), 4:6, 6:4, 6:4. V petem nizu je uspel priti do brejka in povesti 3:2, nato pa je Argentinec imel pet možnosti, da poravna izid, se vrne, a je žilavi Rafa vse izničil, kar je pomenilo, da bomo v petek videli 'finale pred finalom, obračun polfinala med Nadalom in Đokovičem. To bo njun 52. medsebojni dvoboj, trenutno pa je 26-25 v korst Srba. Gre za enega največjih rivalstev v zgodovini belega športa poleg dvoboja med Nadalom in Federerjem.

Drugega finalista bo odločila tekma med Kevinom Andersonom in Američanom Johnom Isnerjem. Slednjemu je to največji domet v vseangleškem klubu in tudi najboljši rezultat na turnirjih velike četverice.