Izjemna 17-letna Tamara Zidanšek po Banja Luki osvaja še Telavi

28.06.2015
TELAVI, GRUZIJA - Najboljša slovenska teniška mladinka Tamara Zidanšek je osvojila že tretji članski turnir serije ITF, ta teden v Telaviju.

Komaj 17-letna Tamara Zidanšek (662. na WTA) ima v vitrini že tretjo člansko lovoriko, drugo letos in drugo zapored. Z 10. zaporedno zmago je po naslovu v Banja Luki dvignila zmagovalni pokal tudi na 10,000 USD vrednem ITF turnirju v Gruziji. VSE ČESTITKE!

Tenisačica iz Slovenskih Konjic se je dobesedno sprehodila skozi peščeni turnir. Tudi v velikem finalu ni oddala niza in je 3. nosilko Sadafmoh Tolibovo (665. na WTA) premagala s 6-4, 6-1.

V finalu je bila Zidanškova kot 7. nosilka enostavno premočna. S štirmi brejki in enim izgubljenim servisom, ob razmerju točk 63:42, je dovolj jasno, katera je imela na terenu glavno besedo. Dve leti mlajša Tamara, ki na velika vrata trka v člansko konkurenco in je seveda ena najbolj obetavnih slovenskih teniših igralk ( na sliki desno s prijateljico in tudi obetajočo slovensko tenisčico Pio Čuk, ki je v Telaviju izgubila v četrtfinalu prav z današnjo finalistko Tolibovo).