Jakupovičeva nekoliko prekratka v finalu ITF-ja v Darmstadtu

26.07.2015
DARMSTADT, NEMČIJA - 24-letna Jeseničanka Dalila Jakupovič je bila nekoliko prekratka v finalu ITF turnirja v Darmstadtu, kjer je lovila tretji karierni naslov.

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v Darmstadtu priša do enega največjih rezultatov v karieri, a za izenačenje in tretji naslov ji je zmanjkalo nekaj točk.

V finalu peščenega dogodka serije ITF v Nemčiji je Jakupovičevo s 6-3, 7-6(4) premagala 4. nosilka Ysaline Bonaventure.

Gorenjka, ki je 266. igralka sveta, je letos na ITF turnirju v Indiji že zmagala na 25k vrednem ITF turnirju, tudi ta teden pa je bila zelo blizu. V velikem finalu je naletela na razpoloženo Belgijko, ki v zadnjih dneh ni izgubila niti niza, tudi v finalu ne.

Jakupovičeva je po treh porazih v uvodnih krogih na ITF turnirjih v Nemčiji tokrat prikazala drug obraz. Nizala je zmago za zmago, vse do finala, v katerem pa je prav tako bila zelo konkurenčna 20-letni Belgijki, 206. igralki sveta. Navsezadnje je bilo razmerje točk na koncu le +3 v korist Bonaventure. Le ta je uvodni niz dobila s 6-3, v drugem pa je imela Dalila brejk prednosti, ki pa ga je belgijska tenisačica uspela izničiti in tekmo popeljati v tajbrejk, v katerem je nato tudi dokončala delo.

Jakupovičeva ostaja pri dveh naslovih iz ITF turnirjev, Belgijka pa je osvojila šestega, prvega v letošnji sezoni in izenačila največji uspeh v karieri. Med seboj sta se pomerili prvič.

V Darmstadtu je zaigrala tudi nekdanja TOP igralka sveta Patty Schnyder, ki se je vrnila iz teniškega pokoja. Švicarka je izgubila v 1. krogu.