Jakupovičeva uspešna v 1. krogu kvalifikacij WTA turnirja v Nürnbergu!

16.05.2014
NÜRNBERG, NEMČIJA - Dalila Jakupovič je kvalifikacije peščenega WTA turnirja v Nemčiji začela z zmago.

23-letna slovenska teniška reprezentantka Dalila Jakupovič začenja WTA turnir z nagradnim skladom 250,000 USD v Nürnbergu z zmago.

V 1. krogu kvalifikacij, je kot 251. igralka sveta s 6-3, 7-5 izločila vrstnico iz Avstrije Melanie Klaffner (243. na WTA).

V mesto ob reki Pegnitz je Jeseničanka prispela po treh zaporednih porazih, ta niz pa je prekinila z lepo zmago po 1 uri in 38 minutah. Dalila je bila boljša nasprotnica, petkrat je vzela servisno igro, imela pa je še 5 priložnosti. Na drugi strani je Avstrijka izkoristila vse tri ponujene. Celoten dvoboj je bil pod kontrolo slovenske tenisačice, ki jo v 2. krogu kvalifikacij čaka dvoboj z 297. na svetu, Dio Evtimovo iz Bolgarije. S 27-letno tenisačico iz Sofije se bosta pomerili prvič, je pa Bolgarka v uvodnem krogu presenetila TOP100 tenisačico Katarzyno Piter.

Jakupovičeva je letos že igrala v glavnem delu WTA turnirjev, ko je v Monterreyu preskočila kvalifikacijski del.