Jubilejna zmaga teniškega kralja Rafaela Nadala pelje v šesti finale Barcelone!

23.04.2011
BARCELONA, ŠPANIJA - Finale turnirja ATP 500 v Barceloni bo obarvan špansko. Pravzaprav se bosta za lovoriko 'stepla' ista kot na mastersu v Monte Carlu pretekli teden - Rafael Nadal in David Ferrer.

Omenjena Španca sta ta trenutek definitvno najboljša tenisača na pesku. O Nadalu tako ali tako vemo, da na peščeni podlagi nima konkurence, njegov rojak pa je letos izgubil le z njim v finalu Monte Carla.

Manjka nam le en podatek, v kakšni peščeni formi se nahaja najbolj vroč tenisač letošnjega leta Novak Đoković, ki bo to pokazal naslednji teden na domačem turnirju v Beogradu.

Prvi polfinale turnirja Barcelona Open BancSabadell 2011 je pripadel domačinoma Davidu Ferrerju in Nicolasu Almagru, zmago s 6-3, 6-4 pa si je priigral prvi, ki je še sedmič v sedmih medsebojnih obračunih premagal Almagra.

Prejšnji teden v Monaku Ferrer ni izgubil nizi niza na poti do finala, kjer ga je ugnal Nadal, že februarja pa je bil najboljši na peščenem turnirju v Acapulcu, ko je v finalu premagal prav današnjega tekmeca. Igralec iz Valencije si je v polfinalu Barcelone priigral 12 brejk priložnosti, izkoristil pa je tri v dvoboju dolgem  1 uro in 36 minut. Ferrerju je to tretja uvrstitev v finale katalonskega turnirja serije ATP 500 in tudi tretjič mu bo nasproti stal Rafael Nadal, ki mu je lovoriko speljal že leta 2008 in 2009.

Nicolas Almagro je tako obstal v polfinalu, kljub vsemu pa se bo v ponedeljek prvič v karieri zavihtel med Top 10 na teniški lestvici ATP, kjer bodo sedaj vsi trije omenjeni Španci. 25-letni Almagro, doma iz Murcie, je februarja slavil na dveh peščenih turnirjih v Costi do Sauipeju in Buneos Airesu, v letošnji sezoni pa ima razmerje zmag in porazov 25-7.

Nicolas Almagro še ni uspel premagati rojaka Davida Ferrerja

V drugem polfinalu Hrvat Ivan Dodig ni mogel parirati peščenemu kralju in 1. igralcu sveta Rafaelu Nadalu. Međugorec, ki je ta teden v Barceloni napravil pravo čudo z vstopom v polfinale, ne sme biti razočaran, kajti njegov nasprotnik iz Majorke je danes prišel že do 33. zaporedne zmage na pesku. Nazadnje je peščeno igrišče poražen zapustil 31. maja 2009, ko ga je presenetil Robin Soderling.

No, današnja zmaga Nadala proti Dodigu (6-3, 6-2), je njegova jubilejna. Prišel je namreč do 500. zmage v karieri (105 porazov), s tem pa se je še šestič uvrstil v finale Barcelone, kjer ne pozna poraza. Nadala lani sicer ni bilo v Barceloni, je pa zato slavil petkrat zapored od leta 2005-2009. Edini poraz mu je leta 2003 v 2. krogu prizadejal Alex Corretja, a Rafa je bil takrat star šele 15 let.

Levoroki Nadal, ki v aprilu ne pozna poraza že šest let, je končal dvoboj proti Hrvatu po 88 minutah igre ter zabeležil 28. zaporedno zmago v katalonski prestolnici. Dodig je šel v obračun zelo nervozno, saj je Nadal prvi dve igri dobil brez izgubljene točke, potem pa se je sprostil in z ribrejkom celo izenačil na 2-2. Oba sta zelo dobro izkoriščala brejk priložnosti in brejk za Nadala v 7. igri je pomenil počasi tudi dobljen prvi niz. V drugem je Rafa ponovno povedel 2-1, Dodigu pa je uspel še en odvzem servisa, a mu ga ni uspelo potrditi. Kralj peska je počasi prevzel vse niti v svoje roke in rutinirano slavil vstop v nedeljski finale, kjer se bo pomeril z rojakom in prijateljem Davidom Ferrerjem.

V medsebojnih dvobojih vodi Nadal z 12-4.