Karolina Pliškova ubranila naslov v Brisbanu!

12.01.2020
2. teniška igralka sveta je znova odlično začela sezono!

BRISBANE, AVSTRALIJA - 27-letna Čehinja Karolina Pliškova (2. na WTA) je še drugo leto zapored odprla novo sezono z zmago na WTA Premier turnirju v Brisbanu. V finalu je igrala proti 24-letni Američanki Madison Keys (13. na WTA) in po izenačeni borbi na koncu slavila s 6-4, 4-6, 7-5 v nizih. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj!

Čehinja je z močnimi servisi dobila uvodni niz in v drugem povedla s 3-2. Nato je sledil odgovor Madison, ki je osvojila 4 od naslednjih 5 iger in izenačila v nizih. V odločilnem 3. nizu sta bili obe neomajni na svoj servis do rezultata 3-3. Sledil je brejk Karoline, imela je priložnost za zmago pri vodstvu s 5-4 na svoj servis, a tega ni izkoristila. V 11. igri je znova naredila brejk in nato prvič v dvoboju dobila servis brez izgubljene točke ter po dobrih 2 urah borbe zmagovalno dvignila roke v zrak!

Pliškova je prvič v karieri ubranila WTA naslov, tretjič je zmagala v Brisbanu in prišla do 16. WTA lovorike.