Kavčič do konca strl Souzo za 2. krog kvalifikacij Roland Garrosa; Žemlja izpadel!

21.05.2014
PARIZ, FRANCIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je po včerajšnjem povratku danes dokončal delo in zlomil Brazilca Joaa Souzo v 1. krogu kvalifikacij OP Francije. Grega Žemlja hitro izpadel.

27-letni Blaž Kavčič (122. na ATP je borec brez primere. Včeraj je katastrofalno začel kvalifikacije Roland Garrosa, ko se je v dvoboju z Brazilcem Joaom Souzo znašel v zaostanku 1-6, 0-3, nato pa priredil super preobrat, dobil 2. niz in v tretjem takoj vzel začetni udarec. Njegov nalet je prekinil dež, tekma pa se je nadaljevala danes, kar pa Ljubljančana ni zmedlo. Suvereno je opravil z Južnoameričanom ter si priigral 2. krog kvalifikacij z rezultatom 1-6, 6-4, 6-2.

V 1. krogu pa je brez možnosti ostal Grega Žemlja. 27-letni Kranjčan je bil dolgo odsoten zaradi bolezni in jasno je, da je še daleč od forme, ki ga je krasila pred tem. S 6-2, 6-2 mu je mero vzel Argentinec Horacio Zeballos.

Kaj se je dogajalo včeraj, kako je Kavčič borbeno in nepopustljivo ujel velik zaostanek, si preberite tukaj, fantastično pa se je Črnučan pripravil za nadaljevanje po prekinitvi zaradi dežja. Sicer je danes slabo vreme za nekaj ur prestavilo tekme, a 'nič ne de', Blaž je na pariškem pesku strl tekmeca. Servis mu je deloval kot namazan, nasprotniku ni prepustil niti žogice za brejk, sam pa še nadgradil brejk prednosti. Po 2 urah je 150. tenisač sveta padel, tako kot že petkrat prej v kvalifikacijah Roland Garrosa To je bila druga zmaga Kavčiča proti Brazilcu v treh medsebojnih tekmah.

Kdo bo njegov tekmec v 2. krogu, bosta med seboj odločila James Duckworth iz Avstralije in Ukrajinec Ilija Marčenko. Dodamo lahko, da je Blaž štiri leta zapored igral v glavnem delu OP Francije, vedno pa je bil neposredni udeleženec. zapisane ima 4 zmage in 4 poraze, saj je vedno končal v 2. krogu.

Manj veselja pa je za nekoč prvega Slovenca na ATP lestvici, nekdaj TOP50 igralca sveta Grega Žemljo. Na Roland Garros je prišel s precej manj pričakovanji kot zadnja leta, za nameček pa mu ni bil naklonjen tuid žreb. V 1. krogu je naletel na favoriziranega Horacia Zeballosa, Argentinca, ki je lani v finalu ATP turnirja v Vina Del Maru premagal celo kralja peska Rafaela Nadala.

29-letni Južnoameričan je rutinirano ugnal Gorenjca, rezultat pa je bil 6-2, 6-2. Dvoboj se je začel včeraj, a je bil po nekaj več kot 10 minutah prekinjen in prestavljen na naslednji dan (dež). Kako bo potekal obračun je bilo nekako jasno že po včerajšnji prvi igri, ki jo je 124. igralec sveta dobil z brejkom, danes pa je le nadaljeval s tempom. V manj kot pol ure je dobil oba niza.