Kavčič dobil uvodni krog kvalifikacij Dubaja

24.02.2018
DUBAJ, ZAE - Blaž Kavčič je zmagal v 1. krogu kvalifikacij ATP500 turnirja v Dubaju, za preboj v glavni del potrebuje še eno zmago.

Drugi slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (109. na ATP) je odšel v kvalifikacije 3 milijone USD vrednega ATP turnirja v Dubaju. V 1. krogu je po predaji Indijca Sumita Nagala zmagal predčasno z 2-6, 6-2, 4-0.

Slabo je začel 30-letni Ljubljančan kvalifikacije v Dubaju, saj je deset let mlajši Indijec, 216. igralec sveta, dobil 1. niz s 6-2. Kar trikrat je vzel začetni udarec, na srečo pa se je Ljubljančan zbral in 2. niz osvojil z enakim rezultatom, kot je izgubil uvodnega. Trije brejki, nato še dva v 3. nizu za vodsvo 4-0 je bilo preveč za Indijca, ki je predal še pred porazom po 1 uri in 33 minutah igre. Blaž se je maščeval tekmecu za poraz v prvem medsebojnem dvoboju, lani v Bangaloreju.

Kavčič je izkoristil vseh šest brejk žogic, za napredovanje v glavni del pa bo potreboval še boljšo igro. Pomeril se bo s 154. igralcem sveta Glebom Šaharovom. 29-letni Uzbekistanec, ki igra pod zastavo Francije, saj živi v Nantesu, je v prvem dvoboju zlahka ugnal Raajeva Rama. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.