Marko Kovačevič zmagal v Rogaški Slatini, Alea Bubek v Ljubljani

14.02.2018

Pretekli teden je minil v znaku tekem slovenske ženske teniške reprezentance v Pokalu Fed. Naša dekleta so v postavi Tamara ZIDANŠEK, Nina POTOČNIK, Kaja JUVAN in Nika RADIŠIČ nastopala v estonskem Talinu v I. evroafriški skupini in se v predtekmovalni skupini C uvrstila na tretje mesto, s tem pa so si zagotovila nastope v I. EA skupini tudi v prihodnjem letu. V naši skupini so bile še ekipe Madžarske in Hrvaške, obe sta bili boljši od naših reprezentantk, so pa naša dekleta dobila odločilno srečanje s Švedsko.

Na mednarodnih turnirjih sta prejšnji teden nastopila Blaž ROLA, ki je s 5:7 1:6 izgubil uvodno srečanje na ATP Challengerju v Budimpešti. Boljši od njega je bil 5. nosilec, 17-letni Kanadčan Felix AUGER-ALLIASSIME, 163. igralec lestvice ATP.

Korak več, namreč uvrstitev v drugi krog si je na ATP turnirju serije 250 v Sofiji priigral Blaž KAVČIČ. V prvem krogu je s 6:4 6:4 premagal Srba Lasla ĐEREJA (ATP 88), v drugem pa je z 2:6 2:6 izgubil z Romunom Mariusom COPILOM (ATP 93).

V začetku meseca so se spremenile slovenske teniške lestvice, ki sicer velikih sprememb na vrhu v posameznih kategorijah niso prinesle, nekaj igralcev pa je vendarle zamenjalo mesta. Na moško člansko lestvico se po nekajletni odsotnosti, ko je nastopal pod britansko zastavo, vrača Aljaž BEDENE (Sl-Lj). Kot najvišje uvrščen slovenski igralec na lestvici ATP, ta teden je na 51. mestu, je zasedel tudi vodilno mesto na domači lestvici in s tem končal kar dolgo prevlado Blaža KAVČIČA (Tr-Kr).
Na ženski članski lestvici ostaja še naprej na prvem mestu Polona HERCOG (Br-Mb), z 89. mestom najvišje uvrščena slovenska igralka na lestvici WTA.

Brez sprememb je tudi vrh lestvice do 18 let, kjer pri dekletih na prvem mestu ostaja naša vodilna mladinka na lestvici ITF Kaja JUVAN (Šplus), v prvo četverico pa se je na tretje mesto zavihtela Živa FALKNER (Otočec), ki je tudi tretja Slovenka na svetovni mladinski teniški lestvici, trenutno je uvrščena na 205. mesto.
Na lestvici fantov do 18 let je še naprej vodilni Matic DIMIC (MaxLj), mesti pa sta zamenjala Tom AŠIČ KOVAČ (AsLit), ki je sedaj drugi in Gašper BEZJAK (Br-Mb), ki je zdrsnil na tretje mesto.
Na lestvici deklet do 16 let ostaja na vrhu Tjaša KLEVIŠAR (Tr-Kr), na drugo mesto pa se je povzpela Ana Zala VOLK (ŽtkMb).
Tudi pri fantih ostajata vodilna igralca Blaž VIDOVIČ (Ptuj) in Lazar MILIČEVIĆ (Ltc), se pa oster boj bije v ozadju, kjer se je na tretje mesto povzpel Jon Lan ŠUNTAR (Tr-Kr), sledita pa mu z najboljšima uvrstitvama Žiga KOVAČIČ (Ptuj) in Aljaž JERAN (Radom).
Brez sprememb na vrhu ostaja lestvica do 14 let, kjer še naprej na prvih treh mestih vztrajajo Lun OBRUL (Celje), Bor ARTNAK (AsLit) in Maj PREMZL (ŽtkMb).
Na lestvici deklic do 14 let je prednost na prvem mestu še nekoliko povečala Pia Marija REBEC (Tc-Lj), na istih mestih, 2. in 3. pa ostajata Brina ŠULIN (Radom) in Petja DRAME (ŽtkMb), ki pa je točkovno razliko do drugega mesta precej zmanjšala.
Nov vodilni igralec pa je na lestvici dečkov do 12 let. Po zmagi na državnem prvenstvu je na vrhu Žiga ŠVEC (Mu-So), ki je na drugo mesto izrinil Marka Iztoka LUNDRA (Rafa).
Pri deklicah je še naprej z velikim naskokom prva Ela Nala MILIĆ (Tk-CC), malenkost pa se ji je približala le klubska soigralka Tinkara VRANIČAR. Naslednja sprememba lestvic bo 1. aprila.

Na domačih igriščih smo konec tedna spremljali odprto prvenstvo do 18 let ter finalne A in B turnirje v starostni kategoriji do 12 let.

Zmagovalec odprtega prvenstva fantov do 18 let, ki je potekalo v Rogaški Slatini je Marko KOVAČEVIČ (ŽtkMb). V finale se je uvrstil kot 8. nosilec turnirja in 31. igralec lestvice TS do 18 let, tu pa v izenačenem obračunu s 7:6(6) 6:4 premagal prvopostavljenega in trenutno drugega igralca lestvice do 18 let Toma AŠIČA KOVAČA (AsLit). Kovačevič je dosegel prvo zmago po letu 2015, ko je osvojil turnir v starostni kategoriji do 14 let, sicer pa je to njegov tretji naslov na turnirjih TS. Z zmago je tudi napovedal, da se bo v naslednjih mesecih vmešal v boj za najvišja mesta na turnirjih v tej starostni kategoriji.

Dekleta so nastopala v Ljubljani, kjer je bila najboljša 2. nosilka Alea BUBEK (N.Gor). V finalu je s 3:6 6:2 7:6(4) premagala 1. nosilko Noko JURIČ (ŽtkMb). To je tretji osvojen turnir do 18 let za Aleo v zadnjem letu.

V Celju se je končal finalni A turnir za dečke v starostni kategoriji do 12 let. Z izjemo Maka Mikoviča so nastopili vsi najboljši dečki v tej starostni kategoriji. Turnir je osvojil letošnji zimski državni prvak Žiga ŠVEC (Mu-So), ki se je tako še utrdil na prvem mestu lestvice dečkov do 12 let. V finalu je s 6:4 6:2 premagal 4. nosilca Luko VIDENOVIČA (Tr-Kr).

Deklice so nastopale v Kranju. V finalu A turnirja je v klubskem obračunu igralk ŽTK Maribor, 1. in 2. nosilke turnirja, slavila višje postavljena Nala KOVAČIČ, ki je Lijo MUMLEK ugnala s 6:4 7:6. Za Nalo KOVAČIČ, ki je v zadnjem času rezultatsko zelo napredovala je to druga zmaga na turnirjih do 12 let v letošnji sezoni, potem ko je bila najboljša tudi konec decembra v Ljubljani. Tudi Lija Mumlek se lahko pohvali z doslej najboljšim dosežkom v finalnih turnirjih.

B turnir dečkov, ti so igrali v Mengšu, je osvojil Lovro ZAJEC-DONKO (Šplus). V finalu je bil s 6:2 6:3 boljši od Roka KOBLARJA (Tk Med). Na B turnirju deklic je zmagala Stefanija-Katarina MRVAR (Šentjur), ki je v finalu s 6:3 6:2 premagala Lano MILOSAVLJEVIČ (Tr-Kr).

pripravil: Bojan Matevžič