Murray zapravil neverjetno priložnost, da prvi letos užene super Srba Novaka Djokovića!

14.05.2011
RIM, ITALIJA - Srbski teniški igralec Novak Djoković ostaja neporažen v tej sezoni(!). 2. igralec sveta je na krilih samozavesti dobil neverjeten polfinale na mastersu v Rimu z Andyem Murrayem po 3 urah in 2 minutah s 6-1, 3-6 in 7-6.

Britanec Andy Murray je že serviral za zmago pri 5-4 v 3. nizu, a se mu je v odločilnih trenutkih zatresla roka in maščevanje za Melbourne je splavalo po zlu. Novak je nato v tajbrejku prišel do 36. zaporedne zmage v letu 2011 ter se bo v velikem rimskem finalu pomeril s peščenim kraljem in 1. igralcem sveta Rafaelom Nadalom, katerega je letos premagal že trikrat. Vse tri obračune je dobil v finalih serije masters (Indian Wells, Miami, Madrid).

Danes je Nole proti Murrayu prišel do najbolj 'nore' in najbolj dramatične zmage od vseh 38 zaporednih. Res neverjeten je ta srbski športnik, saj že pet mesecev ruši vse pred sabo in malokdo mu je bil enakopraven nasprotnik.

Tako je izgledalo tudi v soboto, v polfinalu več kot 2,2 milijona evrov vrednega turnirja v Rimu, a se je Škot kasneje izkazal kot trd nasprotnik, le zmanjkalo mu je kanček samozavesti. Škot v nedeljo praznuje 24. rojstni dan in upamo, da mu poraz ne bo pokvaril razpoloženja.

Nole ostaja neporažen tudi po polfinalu mastersa v Rimu

Ostali komentarji na dvoboj

Djoković se je po boksarsko že znašel v 'knock downu'. Potem, ko se je v 3. nizu pri 4-4 vrnil iz brejka zaostanka, je spet izgubil servis ter se soočil z izpadom, verjetno pa tudi njegova ekipa skoraj ni več verjela, da bo lahko prišel do zmage, vsaj po videnem sodeč. No, prav to mu je uspelo na veliki način. V tajbrejku je povedel že 5-2, nato pa prikazal lob za 6-2, za sam konec pa pripravil skrajšano žogo, ki jo je Murray sicer ujel, a je ni spravil preko mreže. Finale po 3 urah in 2 minutah je bil tu, za nami pa polfinale, ki nam bo dolgo ostal v spominu.

Pa si poglejmo na kratko, kako sta potekala prva dva niza.  V prvem je Novak povedel 2-0, Škot pa se je vrnil z ribrejkom, to pa je bilo tudi vse, kar mu je Srb prepustil. Murray je grešil, Novak pa je bil tudi ob njegovih dobrih potezah na pravem mestu in zlahka dokončal ta del igre s 6-1.

V drugem nizu je Britanec zaigral kot prerojen - podobno kot v četrtfinalu proti Florianu Mayerju. Neizsiljene napake je zmanjšal na minimum ter dvignil odstotek osvojenih točk na svoj drugi servis, kar sicer ni bilo težko po 0/8 v prvem nizu. Neumoren tek se je Britancu obrestoval, ko je v 6. igri prišel do edinega brejka v nizu (4-2), do konca niza pa je Srb delal napake ob najbolj pomebnih trenutkih. Rezultat vsega je bilo izenačenje v nizih.

Andy Murray je bil le dve točki oddaljen od zmage. Tako blizu, a vseeno daleč...