Natančni Japonec izkoristil darilo z neba in ustavil nalet Žemlje!

30.05.2013
PARIZ, FRANCIJA - S teniškega turnirja za grand slam v Parizu se poslavlja še zadnji slovenski predstavnik v posamični konkurenci. Potem, ko je včeraj Blaž Kavčič klonil po petih nizih z Andreasem Seppijem, je dolg dan s porazom zaključil tudi Grega Žemlja. Premagal ga je talentirani Japonec Keji Nišikori s 3-1 v nizih.

13. nosilec OP Francije Keji  Nišikori je  bil nekoliko prevelik  zalogaj za 50. igralca sveta, prvega Slovenca na ATP Touru, Grego Žemljo.  Z  natančnimi udarci je gladko prišel do uvodnega niza, ko pa je Grega vzpostavil ravnotežje in  izenačil v nizih, pa je Japoncu prav prišel tudi dež. Prekinitev je ohladila Kranjčana,  tekmec pa je 'darilo' obrnil sebi v prid ter zmagal s  6-1, 5-7, 6-1, 6-4 po 2 urah in 31 minutah. Dvoboj je  bil zaradi dežja prekinjen kar dvakrat.

Ni dvoma, da je Keji Nišikori sposoben največjih podvigov. Pred tremi tedni je na masters turnirju v Madridu celo izločil branilca naslova Rogerja Federerja, tudi v tekmi 2. kroga proti  Gregi Žemlji pa je bil papirnati favorit. Najboljši igralec dežele vzhajajočega sonca, ki je že pri sedemnajstih letih zaigral na svojem prvem ATP  turnirju, leta 2008 pa je bil  izbran tudi za novinca leta na turneji, je danes odigral klasičen tenis svojega sloga. Soliden servis, globoke žoge, napadi s forehandom,...kar je bilo dovolj za Žemljo, kateremu so manjkali predvsem winner udarci, predvsem pa je prevečkrat izgubil igro na svojem začetnem udarcu, kar 11x. Nišikori se je prvič v karieri prebil v 3. krog peščenega grand slama, slovenski tenisači pa bodo morali na  ta podvig počakati do naslednje sezone.

Grega je na  Roland Garrosu še v konkurenci dvojic. Z Aljažem Bedenetom sta se kot prvi slovenski par prebila v 2. krog dvojic na grand slamih.

Grega žemlja je po šestih urah (2 uri in 31 minut čiste igre) moral priznati premoč Keju Nišikoriju

26-letni Žemlja je danes poskušal priti v 3. krog grand slamov. To mu je kot prvemu Slovencu uspelo lani na OP ZDA, 'sveti' pesek pa bo na takšen rezultat tenisača na sončni strani Alp še malo počakal. Ni skrivnost, da je Grega slabo začel, skoraj identično kot včeraj Kavčič, saj je dobil le eno igro. Po 22 minutah je tri leta mlajši tekmec, ki že vrsto let trenira na  akademiji Bollettierija v Brandetonu odhitel z vodstvom v 2. niz, kjer je povedel 4-1. Pričakovati je bilo še en gladek niz v rokah Nišikorija, s tem pa se Grega ni strinjal. Zaigral je bolj agresivno, dvakrat odvzel servis nasprotniku in pokazal, da Japonec  ni toliko boljši. Pri vodstvu 6-5 je izkoristil drugo žogo za brejk in niz. Nalet Kranjčana pa ni prekinil Japonec, temveč dež, ki je grozil že vse od začetka tekme. Grega in  Keji sta morala v garderobo za uro in pol, prisilni premor pa je dobro del Nišikoriju. Sestavil je misli, ponovil uvodni niz in s 4-0 ušel Žemlji na neulovljivo prednost. Pred četrtim nizom sta tekmeca imela še eno prekinitev zaradi slabega vremena. Po tretjem vstopu naigrišče številka2 je bolje začel slovenski teniški as. Z brejkom je povedel  2-0, potem pa spet 'zaspal'. Premalo agresivna igra ga je stala poraza, čeprav se je  na servisni igri Nišikorija za zmagovrnil z ribrejkom, je v 10. igri še enkrat klonil, tokrat časa za popravek ni bilo več.

Preboj v 2 krog je  Gregi prinesel 39,000 evrov, če  v to vštejemo še zmago v uvodnem krogu dvojic. Ta znesek lahko z uspešnimi nastopi z  Bedenetom še  poveča. Na ATP lestvici je dodal 45 točk oziroma 35 več, saj jih je lani dobil le 10.

Keji Nišikori je pri 23-letih že zaslužil  več kot 3 milijone USD samo s turnirskimi nagradami.  Za primerjavo, Grega Žemlja  se bliža  prvemu milijonu...

Keji Nišikori je pri 23-letih že zaslužil več kot 3 milijone USD samo s turnirskimi nagradami. Za primerjavo, Grega Žemlja se bliža prvemu milijonu...