Nepopustljiva Juvanova za uvod v Nur Sultanu izločila 4. nosilko

29.09.2021
NUR SULTAN, KAZAHSTAN - Kaja Juvan nastopa na WTA 250 turnirju v Nur Sultanu, v 1. krogu je po preobratu izločila postavljeno nasprotnico.

20-letna Kaja Juvan, trenutno 94. igralka sveta, je na kazahstanskem WTA turnirju v 1. krogu z 2-6, 7-6(5), 6-4 premagala Belgijko Greet Minnen.

Minennova je kot 76. na WTA lestvici veljala za 4. nosilko in na začetku obračuna je bila boljša, saj je hitro povedla 4-0. Prednost je brez težav ohranila do konca niza, v nadaljevanju pa se je Ljubljančanka proti štiri leta starejši tekmici spet znašla v brejku zaostanka. Iskala je svojo priložnost in z nepopustljivostjo ujela priključek, dodatna krila pa je dobila potem, ko ji je v podaljšani igri uspelo zaostanek 2/5 pretopiti v dobljeni jiz s petimi zaporedno dobljenimi točkami. Belgijka ni bila več tako samozavestna. V 3. nizu je Juvanova že imela brejk prednosti, a za potrditev zmage po 2 urah in 27 minutah je morala streti še eno servisno igro tekmice, katero je premagala tudi pred dvema letoma v kvalifikacijah na travi na Majorki, ko sta se srečali prvič. Na koncu je Belgijka dobila celo dve točki več (113:111), kar pa niti ni pomembno, kaže le, kako je bil današnji dvoboj izenačen.

V 2. krogu se bo Kaja Juvan merila z Aleksandro Krunič. Z 28-letno Srbkinjo, 166. na WTA lestvici, sta se pomerili pred kratkim na domačem turnirju v Portorožu, ko je zmagala Slovenka, prav tako je dobila prvo medsebojno telkmo pred dvema letoma na 125k turnirju na Bolu na Braču.