Neverjetni Blaž Kavčič po 3 nizih v finalu Kjota, Grega Žemlja po 3 nizih izgubil!

25.02.2017
Malo je manjkalo za slovenski finale na ATP Challengerju v Kjotu, a lahko bi ostali tudi brez finalista!

KJOTO, JAPONSKA - Na 50,000$ vrednem ATP Challengerju v Kjotu, smo imeli Slovenci 2 predstavnika v polfinalu, Blaž Kavčič se je prebil naprej, Gregi Žemlji to ni uspelo.

Slednji se je prvi podal na igrišče, nasproti mu je stal 24-letni domačim Jasutaka Učijama (227. na ATP). Na papirju je bil favorit 30-letni Žemlja (150. na ATP), a se je na koncu obrnilo drugače in Japonec je po treh nizih slavil s 3-6, 6-4, 6-3!

Jasutaka Učijama se dobro znajde na zelo hitri domači podlagi

Grega je imel v 1. nizu 1 brejk priložnost in jo izkoristil, naprotnik od svojih 6 nobene in kazalo je, da bo 2. nosilec vnovčil večje izkušnje na turnirjih tega nivoja. Toda Učijama je v 2. in 3. nizu serviral perfektno in ni ponudil Slovencu niti ene brejk priložnosti, sam je dosegel po en odvzem servisa v obeh kar je bilo dovolj za zamgo po 1 uri in 23 minutah igre. Žemlja v zadnjem obdobju slabo vrača servise nasprotnikov, slaba točka je tudi njegov 2. servis kar slednji s pridom izkoriščajo. To bo moral v prihodnosti vsekakor popraviti, če se bo hotel vrniti med TOP100... .

S polfinalom si je priigral 29 ATP točk in 2,510$ denarne nagrade!

Gregi Žemlji ni uspelo priboriti slovenski finale

Nato je na igrišče stopil 29-letni Blaž Kavčič (166. na ATP), ki je igral proti 20-letnemu Lloydu Harrisu (294. na ATP) kvalifikantu iz Južne Afrike. Harris je predtem izločil 1. nosilca Japonca Juičija Sugito. Blaž ne bi bil Blaž, če ne bi znova odigral 3 nizov ter ponudil dramo. Na koncu je "jekleni" Slovenec  zmagal s 6-3, 6-7(3), 7-6(5). ČESTITKE!!!

Vsega skupaj bi lahko bilo konec že po dveh nizih. Kavčič je suvereno dobil 1. niz in imel priložnosti za zmago tudi v 2. nizu, a je klonil v podaljšani igri. V odločilnem 3. nizu je bilo podobno kot v drugem, a je tokrat Blaž bolje odigral podaljšano igro in se veselil pomembne zmage. Dvoboj je trajal malo manj kot 2 uri in pol. Tokrat je imel kar dober izkoristek 2. servisa, a je izkoristil premalo brejk priložnosti (3/12)!

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 48 ATP točk in 4,240$ denarne nagrade!

Harris bo morda nasprotnik Slovencev v Davisovem pokalu

V finalu se bo drugič pomeril z Jasutako Učijamo. Blaž je 6. nosilec in ima v "žepu" že 14 lovorik na turnirjih serije ATP Challenger, Japonec bo lovil svoj prvenec, dosedaj je osvojil 8 ITF turnirjev. Prvi medsebojni dvoboj je lani po dveh nizih v četrtfinalu ATP Challengerja v Šanghaju dobil Japonec, Blaž mu je nato enako v dveh nizih vrnil malo kasneje v osmini finala Bangkoka. Favorita ni, upamo na zmago Slovenca, "verjetno se bodo igrali 3 nizi"... .

• Blaž Kavčič je do sedaj osvojil 14 turnirjev ATP Challenger (največ v zgodovini slovenskega moškega tenisa), vključno z letom 2009 vsako leto vsaj enega!