#Nextgen Nick Kyrgios osvojil Tokio in s tem največji naslov

09.10.2016
TOKIO, JAPONSKA - Avstralec Nick Kyrgos, predstavnik nove teniške generacije, je zmagovalec ATP500 turnirja v Tokiu.

Mladi avstralski teniški igralec Nick Kyrgios je v vitrino postavil največjo lovoriko v karieri. V finalu turnirja Rakuten Japan Tennis Open v Tokiu je s  4-6, 6-3, 7-5 premagal Davida Goffina. #Nextgen, kot označujejo predstavnike nove generacije, je ubranil 11 brejk žog od 12, zabil pa je 25 asov.

''Bilo je težko, imela sva veliko dolgih izmenjav. Mislim, da je bil finale kvaliteten, imel sem tudi nekaj sreče. Dobro vračanje servisov mi je prineslo veliko priložnosti'', je povedal 21-letni Kyrgios.

Ključni trenutek finala je bil v 3. nizu pri servisu Avstralca in rezultatu 4-5(0:30). Uspelo mu je obdržati začetni udarec, nato pa je s tremi zaporedno osvojenimi igrami na kolena spravil Belgijca, ki je sicer bolje začel in z enim brejkom dobil 1. niz. Tudi Goffin je lovil prvi naslov na turnirjih ATP serije 500, enkrat mu je pred tem v finalu že spodrsnilo.

Kyrgios je cel teden ponavljal, da rad igra na Japonskem. Nič drugače ni bilo po finalni zmagi. Naslov mu je prinesel več kot 300,000 ameriških dolarjev in 500 točk medtem, ko se belgijski tenisač vrača z malo manj kot 150,000 USD in 300 točkami.

Avstralec Nick Kyrgios se je pridružil legendarnim teniškim igralcem, ki so postali zmagovalci Tokia

Turnir v Tokiu je na sporedu že vse od leta 1972, v tem času pa je dobil legendarne zmagovalce, kot so Rosewall, Lendl, McEnroe, Edberg, Courier, Sampras, Hewitt, Federer, Nadal, Murray,... . Lani je tu slavil Stan Wawrinka.