Nišikori do jubileja, Isner tudi v tretjem poskusu ostal praznih rok

09.08.2015
WASHINGTON, ZDA - Kei Nišikori je v finalu turnirja serije 500 v Washingtonu premagal domačina Johna Isnerja s 4:6, 6:4, 6:4 in osvojil deseto lovoriko v svoji karieri.

Kei Nišikori je zmagovalec teniškega turnirja v Washingtonu, ki letos prvič ne sodi v t.i. US Open Series, serijo turnirjev onkraj Atlantika, ki služijo kot priprava na veliki vrhunec v zaključku avgusta - OP ZDA.

John Isner je izgubil še tretji finale v ameriških prestolnici, kjer je praznih rok ostal že v letih 2007 in 2013.

Obračun je bolje začel Američan, ki je v deseti igri prvega niza postregel z dvema odličnima forehand udarcema za prvi brejk na srečanju, s katerim si je priigral uvodni niz.

Nišikori je tako kot v polfinalu z Marinom Čilićem odgovoril takoj na začetku drugega niza, kmalu zatem pa je Isner zaradi bolečin v desni rami potreboval pomoč fizioterapevta. Japonec se je oklepal prednosti enega brejka, ki je bil za Američana usoden in dvoboj se je prevesil v tretji niz.

Peti igralec sveta je v tretji igri odločilnega niza ponovno odvzel servis Isnerju in se do konca ni več ozrl nazaj, ob prečkanju ciljne črte pa je zabeležil še deseto lovoriko v svoji karieri (10-5), šesto na turnirjih serije 500 (6-2). Nišikori je v letošnji sezoni pravi strokovnjak za odločilne nize (13-3). Aktualni finalist OP ZDA je sicer dobil kar 36 od zadnjih 40 tovrstnih obračunov.

Kar trije od zadnjih štirih turnirjev, ki jih je osvojil Japonec, sodijo v serijo 500 - lani je slavil na domačem turnirju v Tokiu, letos pa je bil drugič uspešen na peščenih igriščih Barcelone.

Nišikori je za zmago prejel 334.000 ameriških dolarjev in 500 točk za lestvico ATP.

Isner je napadal drugo zaporedno turnirsko zmago, potem ko je prejšnji teden slavil v Atlanti. Američanu se tudi v tretjem poskusu ni uspelo dokopati do zmage v Washingtonu, kjer je bil leta 2007 od njega boljši Andy Roddick, leta 2013 pa Juan Martin Del Potro. Osmi nosilec je za nov ''krožnik'' prejel 154.620 dolarjev in 300 točk za lestvico ATP.