Niz zmag se veča, Rola najmanj v četrtfinalu Beograda

14.04.2021
BEOGRAD, SRBIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola se ne ustavlja tudi na challengerju v Beogradu.

30-letni Blaž Rola je ujel ritem in zabeležil sedmo zaporedno zmago. Po petih in naslovu na challengerju v Splitu, je danes na peščenem challengerju v Beogradu zmagal kar dvakrat. Zjutraj je v 1. krogu izločil Giennessija, popoldne pa je bil na terenu še enkrat in v osmini finala gladko porazil Benjamina Bonzija. Rezultat 6-2, 6-2.

Rola, 147. na ATP lestvici, je očitno našel igro s katero je bil pred leti v TOP100. V 2. krogu 132,280 evrov vrednega turnirja v srbski prestolnici je zlahka premagal 126. igralca sveta Benjamina Bonzija. Slednji je danes prav tako imel 1. krog, a je bil na terenu le nekaj minut, saj mu je nasprotnik predal pri 4-0. Zanimivo, svojega srečanja 1. kroga do konca ni igral niti Rola, vseeno pa je moral precej več oddelati za 2. krog.

24-letni Bonzi in Ptujčan sta se do danes srečala že trikrat, dva srečanja na pesku, leta 2017 v Bloisu in 2019 v Bragi je dobil Blaž, letos v Carigradu na trdi podlagi pa Benjamin. Očitno je, da je Rola od Francoza precej boljši na pesku, to je dokazal tudi danes. Osmopostavljenega nasprotnika je pospravil v žep v 68 minutah igre, v katerih je napadel drugi servis, dobil tesne igre in iz osmih brejk priložnosti izkoristil štiri. Bonzi je imel 5 žogic za brejk, a ni strl začetnega udarca Slovenca. Razmerje točk je bilo močno na strani Blaža, 62:45.

V četrtfinalu se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med 1. nosilcem iz Španije Robertom Carballesom Baeno in Argentincem Marco Trungellitijem.