Odlični Bedene s polfinalom Košic dokončal izjemen slovenski dan!

14.06.2012
KOŠICE, SLOVAŠKA - Potrebno je pomisliti, kdaj so slovenski teniški igralci tako dobro nastopali na turnirjih serije challenger, kot je to ta teden. Kavčič se je danes uvrstil v četrtfinale Monze, Žemlja v polfinale Nottinghama, pravkar pa še Aljaž Bedene v polfinale Košic.

Slovenski moški trio Kavčič-Bedene-Žemlja je ta teden razkropljen po teniških turnirjih serije challenger, prav vsi trije pa so zelo uspešni. V super četrtku za slovenski tenis se je najprej Blaž Kavčič uvrstil med osem najboljših na peščenem turnirju v Monzi, nato Grega Žemlja med štiri na travnatem v Nottinghamu, pozno popoldne pa je še Aljaž Bedene postal polfinalist 30,000 evrov vrednega peščenega turnirja serije challenger v Košicah.

Tudi Aljažev dvoboj je prekinil dež, a je 22-letni Ljubljančan strnil misli in igro ter v četrtfinalu s 5-7, 6-4, 6-2 izločil enega najboljših tenisačev na turnirjih serije futures, ki drži rekord v zaporednih zmagah. No, Aljaž mu je pokazal, da so challengerji višji nivo, on pa je boljši od njega. Preobrnil je izid po izgubljenem prvem nizu ter prišel med štiri najboljše po 2 urah in 5 minutah igre preko Španca Arnauja Bruguesa-Davija. Bravo Aljaž!

Bedene je 4. nosilec dogodka na Slovaškem in eden tihih favoritov, današnji obračun s Špancem pa je bil vse prej kot lahek, saj je tekmec v zadnjem času v naletu. Kot 7. nosilec je Arnau dobil prvi niz, v katerem smo videli tri brejke, v zelo zanimivem drugem delu pa je Aljaž izenačil. Potreboval je tri odvzeme servisne igre, kljub nekoliko slabšemu zadetku prvih začetnih udarcev pa je v polju igral zelo dobro. Priigral si je devet priložnosti za brejk, na oba začetna udarca pa je imel boljši odstotek dobljenih točk od nasprotnika. V odločilnem delu srečanja dvoma o zmagovalcu ni bilo. Ljubljančan je dvignil nivo, dobil prav vse točke na prvi servis s tem pa Špancu onemogočil vsakršni pomislek na brejk.

V polfinalu ga čaka drugpostavljeni Čeh Jan Hajek, ki je v četrtfinalu po treh nizih premagal Romuna Crivoija. 28-letni tenisač iz Olomouca je na 109. mestu računalniške lestvice ATP (najvišje 71.), z Bedenetom pa bosta lopar prekrižala prvič. Hajek je v karieri dobil 9 turnirjev serije challenger, Bedene pa tri, a v letih je velika razlika. Čeh je nazadnje slavil leta 2010, Aljaž pa samo letos dvakrat. Srečno v polfinalu Benki.