Polona Hercog zmagovalka Infond Opna v Mariboru!

02.06.2013
MARIBOR, SLOVENIJA - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog se zopet veseli naslova. Potem, ko je zaradi poškodbe zapestja počivala več mesecev in zdrsnila na lestvici, se vrača na nižjih turnirjih.

22-letna Polona  Hercog je zadnja  tri leta držala ritem z najboljšimi teniškimi igralkami sveta ter nastopala na največjih turnrijih po svetu, toda poškodbe so jo prisilile v počitek,  s tem pa je tudi zdrsnila na WTA lestvici, kjer zdaj zaseda 131. mesto, a še vedno drži status številke 1 v Sloveniji. Le tega je potrdila ta teden. Udeležila se je domačega ITF turnirja na pesku z nagradnim skladom 25,000 USD, ki že tradicionalno poteka na igriščih ŽTK Maribor in kot 1. nosilka osvojila naslov, drugega na omenjenem dogodku.

V velikem finalu je s 3-6, 6-3, 6-3 premagala prvo mladinko sveta, komaj 15-letno Ano Konjuh. Hercogova, ki je tudi lastnica dveh WTA turnirjev (Bastad 2011 in  2012), je tekmo dobila s trdo voljo in izkušnjami proti nadarjeni Hrvatici.

"Ana je še mlada, pred njo je lepa prihodnost. Potem ko je dobila prvi niz, sem si mislila, saj ne more nadaljevati v takem ritmu in res je bilo tako. Moj glavni cilj tukaj je bil, da dobim čim več dvobojev, da se borim, tudi ko mi ne gre najbolje. Turnir je bil zelo močan in zame lep izziv, zato sem vesela, da sem lahko sodelovala, še posebej pred domačim občinstvom. Po vrnitvi po poškodbi rabiš težke tekme, tukajšnji turnir mi je dal veliko dobrih izkušenj, da lahko grem na naslednjega sproščeno, polna motivacije," je po zmagi dejala Hercogova, ki še ne  ve, če bo zaigrala v kvalifikacijah Roland Garrosa, sedaj pa se podaja na ITF turnir v Marseille.

''Jutri letim v Marseille, na naslednji turnir ITF, kjer bom znova skušala visoko. Načrtujem čim več turnirjev na pesku, saj pretirane menjave podlage po poškodbi niso dobre. Sicer so v načrtu tudi kvalifikacije Wimbledona, a bomo še videli. Tudi tej nižji turnirji so mi zdaj dodaten izziv. Poškodba je sanirana, to je zdaj v zadnjih tednih moj največji dosežek,"

Ana Konjuh prihaja iz Dubrovnika, januarja pa je prevzela vodilni položaj v mladinski konkurenci. Treba je dodati, da je s 15-leti daleč najmlajša v TOP razpredelnici mladink in pred njo je blesteča prihodnost. Na letošnjem OP Avstralije je med mladinkami osvojila dvojno krono.

1-Polona HERCOG (SLO)  3-6 6-3 6-3  Q-Ana Konjuh (CRO)

pripravil: L.S. (citati rtvslo.si)