Pablo Andujar je prišel do prvenca v Casablanci!

10.04.2011
CASABLANCA, MAROKO - Španski teniški igralec Pablo Andujar je danes prišel do svoje prve lovorike na turnirjih serije ATP, potem ko je v velikem finalu premagal Italijana Potita Staraceja.

Dan potem, ko je v polfinalu izločil 1. nosilca in rojaka Alberta Montanesa, je Pablo Andujar v finalu turnirja Grand Prix Hassan II zlahka opravil še s Potitom Staracejem s 6-1, 6-2 , ki je kotiral kot 5. nosilec.

Trenutno 69. igralec s teniške lestvice ATP je kapitaliziral 4 brejk priložnosti od 8, sam pa ubranil dve ter prvič ugnal Italijana v treh medsebojnih dvobojih.

''Odigral je fantastično. Bil je vseskozi agresiven ter mi ni dal nobene možnosti. Za to mu moram iskreno čestitati. Njegova igra je bila na visokem nivoju'', je zmagovalca pohvalil finalist Starace.

Za Andujarja je bil to drugi finale v karieri in drugi na peščeni podlagi. Lani mu je na zadnji stopnički spodrsnilo v Bukarešti. Za zmago in nagrado je domov odnesel 72,600 evrov ter 250 točk, ki jih bo vpisal na teniško lestvico.

25-letni Španec je sedaj dobil sedem dvobojev od osmih, v letošnji sezoni pa ima razmerje 10-7. Dobro formo je nakazal že v Miamiju, ko je v drugem krogu prvič premagal igralca iz Top 10 Fernanda Verdasca.

Štiri leta starejši Potito Starace je klonil še v četrtem odigranem finalu.