Pablo Andujar drugo leto zapored zmagal v Casablanci!

16.04.2012
CASABLANCA, MAROKO - 3. nosilec ATP turnirja serije 250 v maroški Casablanci, Pablo Andujar, je v finalu premagal rojaka Alberta Ramosa in ubranil naslov.

Španec Pablo Andujar je z 9. zaporedno zmago na peščenem ATP turnirju pripel do drugega zaporednega naslova, v nedeljskem finalu, ki se je zaradi dežja začel z zamudo, pa je s 6-1, 7-6 ugnal rojaka Alberta Ramosa.

''Zelo sem srečen, ta zmaga je zame nekaj posebnega in mi veliko pomeni. Nisem si mislil, da lahko tu zmagam dvakrat zapored'', je povedal Andujar ter dodal, da je bilo težko, saj je dež kar trikrat prestavil njegove dvoboje v tem tednu.

Se spomnite, Andujar je v enem dnevu prišel iz 2. kroga v polfinale, ko je dobil dva obračuna v parih urah, v polfinalu pa po dveh zaporednih nizih izločil še Italijana Flavia Cipollo. Albert Ramos se je v finale uvrstil preko Rusa Andrejeva, prav tako po dveh zaporednih nizih.

V finalu je Andujar izkoristil vse štiri brejk priložnosti ter slavil po 1 uri in 46 minutah. ''Albert je bil v prvem nizu zelo nervozen, sam pa sem odlično igral v prvem delu. Drugi niz je bil tesen in bi šel lahko v katerokoli smer. Ni bilo lahko ostati miren, vendar mi je uspelo'', je še povedal dvakratni zmagovalec skoraj 400,000 evrov vrednega turnirja v Casablanci.

26-letni Andujar ima v finalih razmerje 2-3, se pravi, da obe lovoriki prihajata iz omenjenega turnirja, vsa finala pa je odigral na pesku. V Casablanci je res nepremagljiv, saj ima 9-0, izgubil pa je le dva niza. Njegov tekmec Albert Ramos je igral v prvem finalu kariere.