Pablo Andujar presenetil Montanesa in vstopil v finale Casablance!

09.04.2011
CASABLANCA, MAROKO - V finalu teniškega ATP turnirja serije 250 v Casablanci sta se znašla Španec Pablo Andujar in Italijan Potito Starace.

Pablo Andujar, številka 69 na svetovni moški teniški lestvici, je v polfinalu turnirja Grand Prix Hassan II v Maroku presenetil rojaka in 1. nosilca Alberta Montanesa.

Za Andujarja je to drugi finale v karieri po Bukarešti 2010, Montanesa (finalist Casablance 2007) pa je premagal prvič v treh medsebojnih dvobojih. Oba tenisača sta zelo težko držala svoje servis igre, saj se je Andujar soočil s 16. priložnostmi za brejk (ubranil jih je 13), medtem ko je Montanes petkrat izgubil začetni udarec od 13. priložnosti nasprotnika.

Potegujte se za lepe nagrade (ATP World Tour Fantasy Tennis)

V velikem finalu peščenega turnirja se bo Pablo Andujar udaril z Italijanom Potitom Staracejem (5. nosilec), ki je v drugem polfinalu ugnal osmopostavljenega Victorja Hanesca. Po gladko dobljenem prvem nizu Italijana s 6-1, sta drugi in tretji niz odločili podaljšani igri. Drugi del igre je po dveh izmenjavah brejkov  t.i. 13. igro dobil Romun, v odločilnem delu obračuna pa sta oba izkoristila edino priložnost za brejk, ki se jima je ponudila, bolj mirno kri pa je na koncu obdržal Starace, ki v medsebojnih dvobojih s tekmecem v finalu (Pablo Andujar) vodi 2-0. Zadnjo tekmo sta odigrala letos v Santiagu. To je gladko dobil Italijan s 6-4, 6-1.