Pablo Cuevas previsoka ovira za Aljaža Bedeneta v Parizu!

29.05.2018
Najboljši slovenski tenisač je zaključil z nastopi na peščenem grand slam turnirju!

ROLAND GARROS, FRANCIJA - 28-letni Aljaž Bedene (66. na ATP) je v 1. krogu grand slam turnirja v Roland Garrosu igral proti 32-letnemu Urugvajcu Pablu Cuevasu (75. na ATP) in gladko izgubil s 4-6, 3-6, 2-6 v nizih!

Če so nekateri mislili, da ima Aljaž ugoden žreb za uvod, so se močno motili. Pablo je pravi specialist za peščena igrišča. Cuevas je nekdanji 19. igralec sveta in zmagovalec šestih turnirskih lovorik (6-2), prav vse pa je osvojil na pesku. Na Roland Garrosu še nikoli ni prišel dlje od tretjega kroga (2015-2017), kar mu je uspelo v zadnjih treh zaporednih sezonah. Leta 2008 je na OP Francije v navezi s Perujcem Luisom Horno slavil v konkurenci dvojic. Cuevas je letos odigral 25 obračunov (15-10), zadnjega na mastersu v Rimu, kjer ga je v prvem krogu premagal Italijan Marco Cecchinato. Najboljši rezultat je dosegel z uvrstitvijo v polfinale turnirja v Sao Paulu, dvakrat pa je zaigral v osmini finala turnirja serije masters (Indian Wells, Madrid).

Na začetku dvoboja sta oba igralca veliko grešila. Aljaž je povedel z 2-0, a je prednost hitro zapravil in Pablo je izenačil na 2-2. Pri zaostanku Slovenca s 4-5 je Cuevas prišel do odločilnega brejka za vodstvo v nizih. Slednji je bil vse bolj trden v igri, Bedene je slabo serviral in do konca 2. in 3. niza ni zmogel preobrata. Vsega je bilo konec po 2 urah in 10 minutah igre!

V moški konkurenci ni več slovenskih predstavnikov. Aljaž Bedene je dobil 10 ATP točk in prejel 40,000€ denarne nagrade!