Petra Rampe in Grega Žemlja preko 1. kroga!

12.06.2012
Slovenska teniška igralca Petra Rampre in Grega Žemlja sta dobro začela z nastopi na turnirjih po svetu.

NOTTINGHAM, VB - Ta teden tretji slovenski teniški igralec Grega Žemlja (142.) se je že odpravil na travnato podlago, kjer bo lovil občutke pred nastop v kvalifikacijah Wimbledona. 25-letni Kranjčan je na 64,000 evrov vrednem dogodku v Veliki Britaniji, ki spada v serijo ATP challenger, v uvodnem obračunu s 6-4, 4-6 in 6-4 premagal neugodnega Litvanca Ričardsa Berankisa (21 let, 167. na ATP).

Žemlja je kot 6. nosilec potreboval 1 uro in 46 minut za vstop v 2. krog, v tretjem nizu pa je izkoristil priložnost za brejk, ki je prinsela zmago. Litvanec jih je imel v odločilnem nizu pet, a je ostal brez uspeha. Berankis jih je imel vse skupaj kar 10 (izkoristil je 1), Grega pa 4, od tega 2 izkoriščene. Gorenjec je zadel tudi 9 asov, na koncu pa osvojil točko več od tekmeca, katerega je sedaj premagal v vseh treh medsebojnih obračunih. Dvakrat sta se pred tem pomerila v pokalu Davis, Grega pa ima v žepu zmage na pesku, trdi podlagi in sedaj še na travi.

V 2. krogu ga čaka neznani Britanec Edward Corrie, ki šteje 24 let in je na 589. mestu ATP lestvice. Britanec je v uvodnem krogu presenetil Čeha Jana Mertla. Na travi so Britanci zelo neugodni, a Grega zna igrati na tej podlagi, kar je že dokazal pred časom, ko se je kot edini Slovenec uspel uvrstiti v 2. krog Wimbledona.

Rampretova je odlično začela na teniškem ITF turnirju v Marseillu (100,000 USD)

MARSEILLE, FRANCIJA - Zmago je v 1. krogu zelo močnega ITF turnirja v Marseillu vknjižila tudi 32-letna Petra Rampre.

Po 14-dnevnem počitku je nabrala energijo in 100,000 USD vreden turnir na pesku začela z zmago nad domačinko Alize Lim (21 let, 260. na WTA). Po tesnem prvem nizu, ki ga je Ljubljančanka dobila s 7-5, je Limova dobila drugi del s 6-0, no, dobljeno kravato pa je Rampretova vrnila z isto mero ter slavila s 7-5, 0-6 in 6-0.

V 2. krogu se bo pomerila s Španko Beatriz Gacio-Vidagany, 23-letnico, ki je na 334. mestu WTA lestvice.