Po Bedenetu v 2. krog Prage še Žemlja!

08.05.2012
PRAGA, ČEŠKA - Drugi slovenski teniški igralec na ATP lestvici Grega Žemlja (129.) se je uvrstil v 2. krog 85,000 evrov vrednega Challenger turnirja na Češkem.

V glavnem češkem mestu Praga, kjer poteka močan peščeni turnir serije Challenger, imamo v 2. krogu oba slovenska predstavnika. Včeraj je to uspelo Aljažu Bedenetu, danes pa še Kranjčanu Gregi Žemlji, ki je s 7-6, 6-4 odpravil Miloslava Mečirja, trenutno 371. tenisača sveta.

25-letni Gorenjec je upravičil vlogo favorita s kvalifikantom iz Slovaške, ki ima enak ime in priimek kot nekdanji finalist OP Avstralije in OP ZDA. Jasno, Miloslav je sin starejšega Miloslava, nekdanje številke 4. na ATP lestvici.

No, 24-letni Miloslav je daleč od očetovih uspehov, danes pa je na igrišču številka 4 podpisal poraz proti Žemlji po 1 uri in 35 minutah igre, v katerih je Slovenec osvojil 78 točk, 7 več od tekmeca. Prvi niz se je končal po tajbrejku, pred tem pa sta oba prišla do enega brejka. V drugem je Grega izkoristil eno žogo za ukradeno servisno igro od treh, Mečir pa je obe zapravil. Žemlja je igral veliko bolje na svoj drugi servis in s tem naredil razliko, saj sta oba zadela 2 asa in napravila 1 dvojno napako.

Z vstopom v 2. krog ima Kranjčan v žepu najmanj 8 točk in 1,460 evrov, sedaj pa ga čaka obračun z Nemcem Tobiasom Kamkejem, ki je bil boljši od Francoza Roberta.

Z vrstnikom, doma iz Hamburga, se je Grega pomeril le enkrat, na ATP turnirju v Halleju (trava) in izgubil po treh nizih.