Polona Hercog na najljubšem turnirju klonila že v 1. krogu!

15.07.2014
BASTAD, ŠVEDSKA - Prav nič ni šlo danes od rok najboljši slovenski tenisačici Poloni Hercog. Na WTA turnirju v Bastadu je izgubila že v uvodnem krogu.

23-letna Polona Hercog (58. na WTA) je dvakrat osvojila WTA turnir v Bastadu, zapored v letih 2011 in 2012, lani pa jo je nasledila Serena Williams. No, Štajerka, ki ima edini dve lovoriki prav iz švedskega turnirja, pa je letos izpadla že v 1. krogu. Mero ji je vzela Nemka Dinah Pfizenmeier s 7-5, 7-6(5).

Veliko preveč napak si je privoščila Hercogova, ki je bila 8. nosilka Bastada. Samo v 1. nizu je kar štirikrat izgubila servisno igro, Nemka, sicer 134. na WTA lestvici, pa je do četrtega brejka prišla ob koncu. V drugem nizu je Polona sicer držala začetni udarec in v 9. igri celo prišla do brejka, servirala za niz, a kaj, ko je 22-letna nemška tenisačica takoj vrnila izgubljeno ter se pobrala. Igrala je spoščeno, čakala na napake slovenske igralke, jih tudi dočakala, ko pa je bilo potrebno pa je tudi napdla. Odločitev je padla v tajbrejku, v katerem je Nemka povedla 6-3, izkoristila pa je tretjo zaključno žogico, spet po napaki Hercogove. Dvoboj je trajal dve minuti manj kot 2 uri, pomerili pa sta se prvič.

Poraz Polone je nepričakovan, še posebej, ker je tu dvakrat dvignila pokal zmagovalke ter je igrala s tekmico, ki letos nima prav bleščečih rezultatov. Na žalost se iz Bastada letos poslavlja z 2,100 USD in samo 1 točko.