Polona Hercog odlično začela OP ZDA!

31.08.2015
Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je že prebrodila 1. krog na zadnjem grand slam turnirju v sezoni!

NEW YORK, ZDA - 24-letna Polona Hercog (64. na WTA) je edina slovenska predstavnica med posamezniki v glavnem delu OP ZDA v tenisu. Žreb ji je v 1. krogu namenil neugodno 21-letno Kazahstanko Zarino Dijas (35. na WTA). Slovenka se tokrat ni ustrašila izziva in je slavila v dveh nizih s 6:2, 7:5. ČESTITKE!!! Tekmovalki sta prvič igrali med seboj.

Polona je bila v 1. nizu zelo dobra pri serviranju. Hitro je povedla z 2:0 nato sta obe držali servis do 4:2, zadnji dve igri pa je znova dobila Slovenka. Nasprotnica je ostala brez brejk priložnosti, Hercogova je izkoristila 2 od 7!

2. niz se je znova začel z brejkom Polone in vodstvom z 2:0, a so se začele pojavljati težave pri servisu. Zarina je izkoristila 6. brejk priložnost in izenačila na 2.2. Igralki sta bili izenačeni do 5:5. Sledil je še en brejk Hercogove kar je bilo dovolj za končno zmago. Dvoboj je trajal uro in 29 minut! Njena nasprotnica v 2. krogu bo Kanadčanka Eugenie Bouchard, ki je letos v precej mizerni formi, a nikakor za odpis. Gre za mlado tenisačico, ki pa ima precej bogato zgodovino, navsezadnje je že igrala v finalu turnirjev velike četverice.

Polona Hercog si je zagotovila najmanj 100 WTA točk in 68.600$!

US OPEN
Kraj: New York, ZDA
Datum: 31.08.2015 - 13.09.2015
Kategorija: Grand Slam
Žreb: S-128, D-64
Nagradni sklad: $ 19,852,700

1-Serena Williams (U.S.) beat Vitalia Diatchenko (Russia) 6-0 2-0 (Diatchenko retired)
Bethanie Mattek-Sands (U.S.) beat Kateryna Kozlova (Ukraine) 6-4 6-3
Polona Hercog (Slovenia) beat Zarina Diyas (Kazakhstan) 6-2 7-5
31-Anastasia Pavlyuchenkova (Russia) beat Magdalena Rybarikova (Slovakia) 6-4 7-5
Magda Linette (Poland) beat Urszula Radwanska (Poland) 7-6(3) 6-1
23-Venus Williams (U.S.) beat Monica Puig (Puerto Rico) 6-4 6-7(7) 6-3
Denisa Allertova (Czech Republic) beat 10-Carla Suarez Navarro (Spain) 6-1 7-6(5)
Kaia Kanepi (Estonia) beat Anna-Lena Friedsam (Germany) 6-1 6-1
Lauren Davis (U.S.) beat Heather Watson (Britain) 7-6(3) 7-6(0)
Dominika Cibulkova (Slovakia) beat 7-Ana Ivanovic (Serbia) 6-3 3-6 6-3
Jessica Pegula (U.S.) beat Alison Van Uytvanck (Belgium) 7-5 6-3
13-Ekaterina Makarova (Russia) beat Teliana Pereira (Brazil) 6-3 6-3
Bojana Jovanovski (Serbia) beat Lara Arruabarrena Vecino (Spain) 6-2 6-2
Anett Kontaveit (Estonia) beat Casey Dellacqua (Australia) 7-5 6-2
15-Agnieszka Radwanska (Poland) beat Katerina Siniakova (Czech Republic) 6-2 6-3
Mariana Duque (Colombia) beat Sofia Kenin (U.S.) 6-3 6-1
Tereza Smitkova (Czech Republic) beat Andreea Mitu (Romania) 7-6(4) 6-2
Darya Kasatkina (Russia) beat Daria Gavrilova (Australia) 6-2 4-6 7-5
19-Madison Keys (U.S.) beat Klara Koukalova (Czech Republic) 6-2 6-4
Kiki Bertens (Netherlands) beat Mirjana Lucic-Baroni (Croatia) 3-6 6-4 6-2
Misaki Doi (Japan) beat Daniela Hantuchova (Slovakia) 6-3 6-3
12-Belinda Bencic (Switzerland) beat Sesil Karatantcheva (Bulgaria) 6-1 6-2
Ana Konjuh (Croatia) beat Tatjana Maria (Germany) 6-4 6-4