Polona Hercog zanesljivo v glavni del močnega WTA turnirja v Torontu

09.08.2015
TORONTO, KANADA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se je zelo zanesljivo uvrstila v glavni del skoraj 2,4 milijona USD vrednega WTA Premier turnirja v Kanadi.

Teniški turnir za pokal Rogers v Kanadi je tradicionalno na sporedu v začetku avgusta, udeleži pa se ga večina najboljših tenisačic sveta, po dveh zmagah v kvalifikacijah pa je v glavnem delu tudi prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog.

24-letna igralka iz Kamnice pri Mariboru je v odločilnem krogu kvalifikacij gladko porazila Čehinjo Terezo Smitkovo s 6-2, 6-4, obračun pa je trajal 1 uro in 26 minut.

20-letno Smitkovo je letos na WTA turnirju v Bukarešti Polona že ugnala. Takrat se je igralo na pesku, tokrat na trdi podlagi. Polona, ki zaseda 72. mesto na WTA lestvici dokazuje, da je v vse boljši formi, vse to pa se počasi pozna tudi na uvrstitvi.

99.igralka sveta iz Hradec Kralova ni imela možnosti. Uvodni niz je bil povsem  znamenju Hercogove, ki je z dobrim servisom diktirala tempo. Čehinja ni imela brejk žoge, Polona je izkoristila 2 od 6. V 2. nizu je bilo bolj tesno, polovico iger pa se je končalo z odvzemom servisa. Naša tenisačica je vpisala tri brejke, nasprotnica le dva, kar je bilo dovolj za glavni del (65 igralk) in 31 novih točk. Za dodatek Poloni pripada najmanj 6,845 USD.