Vrhunski rezultat Polone Hercog - preko 12. igralke sveta v osmino finala Toronta

12.08.2015
TORONTO, KANADA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je na zelo močnem WTA Premier turnirju v Torontu v 2. krogu šokirala kar 12. igralko sveta oz. 11. nosilko Jekaterino Makarovo.

Polona Hercog (71. na WTA) je v 2. krogu pokala Rogers v Torontu na kolena spravila Jekaterino Makarovo, letošnjo polfinalistko OP Avstralije in 11. nosilko turnirja. Zmaga s 6-2, 6-7(2), 7-5 je potrditev izjemnega dviga forme prve slovenske tenisačice, še posebej, ker je izločila zelo neugodno tekmico, s katero na zadnjih petih tekmah ni osvojila niti niza. Bravo Polona!

27-letna Moskovčaka je bila še pred kratkim v TOP10 na WTA lestvici, a danes je bila prti razpoloženi Štajerki nemočna. Medsebojno razmerje je Polona znižala na 2-5, v Torontu pa že osvojila najmanj 135 točk (105+30) in 25,380 ameriških dolarjev, kolikor prinaša osmina finala.

Hercogova je morala začeti v kvalifikacijah, sedaj pa ima na kontu že štiri zaporedne zmage, zadnji skalp pa je kar mala senzacija turnirja v Kanadi. Njena naslednja nasprotnica bo Ana Ivanovič. Srbkinja je 5. nosilka 2,4 milijona USD vrednega turnirja in trenutno 6. igralka sveta. Do sedaj sta se udarili le enkrat in takrat je zmago senzacionalno odnesla Štajerka. Naj se Ponovi Peking 2013.

24-letna Polona je na začetku praktično povozila favorizirano Rusinjo, v obeh nizih ji je po trikrat vzela servisno igro, nato pa popolnoma popustila, a se je na koncu vseeno končalo pozitivno po 2 urah in 32 minutah, na turnirju, ki se odvija že vse od leta 1892. Od tega dogodka imata bogatejšo tradicijo le Wimbledon in OP ZDA. Makarovi v 1. nizu ni pomagala tudi 95% zadetih prvih začetnih udarcev, drugače ša je bilo v drugem delu, v katerem je uspela izničiti dvojni brejk prednosti slovenske teniške asinje, ko je ta servirala za zmago pri 5-2 in 5-4. Popoln mrk Mariborčanke, saj se je izkušena ruska igralka vrnila iz izgubljenega položaja.

3. niz je Hercogova začela z brejkom, pa je Makarova spet ujela priključek na 2-2, kasneje pa je Polona imela še nekaj priložnosti, do konca pa ji je uspelo streti nasprotnico v 12. igri.