V kvalifikacijah OP ZDA izgubil tudi Kavčič

21.08.2019
NEW YORK, ZDA - Blaž Kavčič je bil brez rešitve za preboj v 3. krog kvalifikacij OP ZDA, ko se je meril z Japoncem Jasutako Učijamo.

Blaž Kavčič je še zadnji padli kvalifikant iz Slovenije na letošnjem OP ZDA v tenisu. V 1. krogu sta izgubila Jakupovičeva in Rola, v drugem pa še Kavčič. V glavnem delu bo v moški konkurenci nastopil najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene, v ženski konkurenci pa Polona Hercog in Tamara Zidanšek.

32-letni Kavčič je imel, kot smo povedali, neugodnega nasprotnika, s katerim se je pred tem pomeril šestkrat, a dobil samo dva obračuna. Japonec Jasutaka Učijama, doma iz Sappora, je dobil še petega v sedmih tekmah, prvega izven azijskih tal, ko je danes v New Yorku slavil s 6-1, 6-4. Prav vse obračune sta odigrala na trdi podlagi.

Ljubljančan, 237. na ATP lestvici, je v 1. nizu osvojil le eno igro, saj mu je 27-letni tekmec, 141. na ATP lestvici, vzel dva servisa iz dveh priložnosti ter nanizal pet zaporednih iger. Blaž je ostal brez brejk žogice ter dobil le 13 točk. V drugem delu je Japonec takoj ušel na 2-0, pa 4-0, a se Kavčič ni dal. Vse je dal od sebe, a več od častnega poraza ni uspel doseči.  Brejk Blaža je ostal brez učinka. Dvoboj je trajal 1 uro in 31 minut.