Halepovo v domovini sprejeli kot kraljico

14.06.2018
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - "Simona, Simona", je odmevalo na nabito polnem stadionu v romunski prestolnici.

Novopečeno zmagovalko Roland Garrosa Simono Halep je na slovesnosti v domovini pozdravilo ogromno število ljudi. Prvi igralka sveta je v finalu OP Francije s 3:6, 6:4, 6:1 premagala Američanko Sloane Stephens in postala prvi Romunka po natanko 40 letih, ki je osvojila grand slam.

Halepova je druga romunska zmagovalka enega od največjih štirih turnirjev v zgodovini, pred njo je to uspelo le Virginii Ruzici, ki je leta 1978 v finalu Roland Garrosa s 6:2, 6:2 premagala Slovenko Mimo Jaušovec.

Halepova je bila ob vrnitvi v domovino deležna kraljevskega sprejema, saj je njeno zmago na pariškem pesku slavilo več deset tisoč romunskih navijačev. "Rada bi se zahvalila Romuniji za vse, kar je naredila zame. Upam, da je ta pokal začetek nove šampionske generacije. Tako je lepo, da kar ne želim oditi. Hvala vam, moje srce je z vami," je množico nagovorila čustvena Halepova.

Obiskovalce je počastila tudi z nekaj plesnimi gibi ob priljubljeni pesmi Tine Turner z naslovom The Best.

pripravil: Ž. J.