Veliko lovljenje Blaža Kavčiča danes žal ni bilo nagrajeno s 3. krogom OP Francije!

29.05.2013
PARIZ, FRANCIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (104. na ATP) je izpadel v 2. krogu OP Francije potem, ko je po slabem začetku vzpostavil ravnotežje, lovil tekmeca, ga ujel, a mu je zmanjkalo moči in kanček čarovnije za popoln preobrat.

26-letni Ljubljančan Blaž Kavčič je slabo začel drugi nastop na letošnjem Roland Garrosu. Brez  borbe je praktično 'podaril ' prvi niz 20. nosilcu Andreasu Seppiju, ki mu je , roko na srce, vse letelo v polje, nato pa zaigral kot zna. Prerojen je vzpostavil ravnotežje, z sedaj že znano borbeno in  hrabro igro ujel dva niza zaostanka, pa vendar se je izkušeni Italijan izvlekel s 6-0, 7-6(3), 6-7(2), 4-6 in 6-3, še preden bi našemu teniškemu asu uspel popoln preobrat. Italijana je še osemnajstič  zvlekel v 5. niz. Kot zanimivost, Seppi je iz 56 dvobojev na  grand slamih kar 18x igral pet nizov in ga z lahkoto lahko kličemo ''Mr. Fifth Set''.

Kavčič je četrtič zapored zaigral na peščenem grand slamu in še četrtič pospravil torbo po 2. krogu. Potem, ko so ga v prejšnjih treh letih ugnali zmagovalci grand slamov Andy  Roddick, Juan Martin  del Potro in  Novak Djokovič, je tokrat moral priznati premoč Italijanu Seppiju, ki brani osmino finala iz leta 2012. Črnučan je osvojil srca s fantastičnim povratkom. Bil je v izgubljenem položaju, pa iztisnil 5. niz, v katerem žal ni znal 'pobrati' nagrade (ustavili so ga tudi krči) uvrstitve v 3. krog Roland Garrosa, kar do sedaj še ni uspelo slovenskemu tenisaču.

22. igralec sveta, doma iz Bolzana, ima vedno težave s slovenskimi tenisači, kljub temu pa ima  dve zmagi in en poraz. Leta 2008 ga je takrat šokiral senzacionalni Luka Gregorc (četrtfinale New Havna), letos v Miamiju pa je Bedeneta premagal šele v sami končnici 3. niza. Nič drugače ni bilo danes. Če bi se Blaž ujel na samem začetku srečanja, bi mu trda  predla in njegov preboj med 32 bi bili pod zelo velikim vprašajem...prvi niz je trajal le 20 minut, potem pa vsak naslednji malo manj kot uro, zadnji 44 minut.

Precej slabo je začel Ljubljančan tekmo. V uvodnem nizu je dobil skromnih 10  točk, na svoj začetni udarec le tri, s takšno igro pa bi ga Italijan ekspresno pospravil s terena številka 6. No, Blaž se ni predal, kot že tolikokrat doslej. V 2. nizu je vzpostavil ravnotežje, vse bolje pariral in pokazal, da Seppiju ne bo lahko. Italijan je bil še za odtenek boljši, še posebej v tajbrejku, ki mu je prinesel ogromno vodstvo 2-0  v nizih. Tehtnica se je  počasi prevešala na stran Slovenca. V 3. nizu je zaigral še bolj agresivno, vse to pa je tudi prineslo rezultat. Ob vzdržnem številu nevsiljenih napak je zadeval vse več winnerjev in premoč kronal po podaljšani igri. Vrnitev se je  začela. V 4. nizu je še zmanjšal število nepotrebnih napak, dvakrat vzel servis tekmecu in ga poslal v 5. niz, na kar je Italijan že navajen  (beri zgoraj). V zadnjih treh nizih je  Blaž porabil vso energijo, očitno je bilo, da bo težko izšel kot zmagovalec. Seppi je bil  videti  veliko bolj svežem, na začetku odločilnega 'seta' je vzel servisno igro in jo ohranil vse do konca. Kavčič je končal brez možnosti za brejk ob bolečinah v stegenski mišici, ko ni mogel več agresivno igrati, izkušeni Seppi, zmagovalec treh ATP turnirjev na različnih podlagah, pa je vse skupaj izkoristil.