Viktorja Azarenka tudi uradno številka 1 ženskega tenisa!

30.01.2012
Po končanem prvem turnirju za grand slam v letu 2012, so se na ženski teniški lestvici WTA na vrhu premešale karte. 1. igralka sveta je prvič postala Belorusinja Viktorija Azarenka.

V soboto je bil poseben dan za beloruski tenis. Tenisačica Viktorija Azarenka je postala prva igralka te celinske države v Vzhodni Evropi, ki je zmagala na turnirju velike četverice, za nameček pa je kot prva Belorusinja postala tudi najboljša tenisačica sveta. Uradno je prestol zavzela danes. Naj spomnimo. Vika je v velikem melbournskem finalu s 6-3, 6-0 deklasirala Rusinjo Marijo Šarapovo. Slednja se je iz 4. mesta prebila na tretje, Čehinja Petra Kvitova, sicer največja favoritinja v deželi 'tam doli', ki je prišla do polfinala, pa je obdržala 2. mesto.

Danka Caroline Wozniacki, ki je bila vodilna vse od oktobra 2010 (vmes jo je za en teden lani zamenjala Kim Clijsters), je sedaj četrta. 6. mesto zavzema Poljakinja Agnieszka Radwanska, kar je njena najvišja uvrstitev v karieri. Top 10 zaključuje Nemka Andreja Petković. Po lestvici je zdrsela Belgijka Kim Clijsters, ki ji v Melbourne Parku ni uspelo ubraniti naslova. Ta kiks jo je stal 16 mest in je 30. Celotna ženska teniška lestvica je dosegljiva tukaj.

Belorusinja Viktorija Azarenka je v Melbournu ubila dve muhi na en mah. Prvič v karieri je osvojila turnir za grand slam ter postala 21. igralka sveta, ki zavzema 1. mesto na WTA lestvici

Najbljša slovenska tenisačica Polona Hercog je padla za mesto in se nahaja na poziciji številka 36, ostale naše pa, z izjemo Tadeje Majerič, ki se seli iz 251. na 300. mesto, niso veliko skakale gor in dol po računalniški lestvici. Slovensko teniško reprezenatanco sicer konec tedna čaka nastop v pokalu Fed, ko se bodo v Kobeju pomerila z izbrano vrsto Japonske. Kje se nahajajo vse slovenske tenisačice si poglejte tukaj.