Volandri letošnji zmagovalec zaključnega turnirja serije Challenger!

18.11.2013
SAO PAULO, BRAZILIJA - Končan je tudi zaključni turnir serije ATP Challenger, na katerem je lani nastopil tudi slovenski teniški as Aljaž Bedene. V finalu je Italijan Filippo Volandi premagal Kolumbijca Alejandra Gonzaleza.

Zaključni turnir serije Challenger je narejen po podobnem kopitu kot zaključni masters, igra se v dveh skupinah, prva dva se uvrstita v polfinale, zmagovalca le teh pa se udarita v velikem finalu.

Italijan Filippo Volandi je bil 2. nosilec peščenega dogodka v brazilskem Sao Paulu, znanega pod imenom ATP Challenger Tour Finals, v finalu pa je s 4-6, 6-4, 6-2 ugnal Kolumbijca Alejandra Gonzaleza.

Italijan se je maščeval tekmecu za poraz v sredo, ko je z njim izgubil v skupini po dveh zaporednih nizih, tudi v finalu pa mu na začetku ni kazalo najbolje. No, pobral se je po nizu zaostanka ter po 1 uri in 52 minutah dvignil lovoriko, 12. na turnirjih serije Challenger.

''Najprej čestitam Gonzalezu za odlično odigran turnir'', je začel Volandri govor po zmagi. ''Finale je bil izjemen, za mene pa je ta trenutek nekaj posebnega. Sem vse starejši in nisem hotel izpustiti te priložnosti. Verjamem, da bo imel Alejandro še veliko drugih priložnosti, da osvoji naslov'', so bile še besede 32-letnega Volandrija, ki je nekoč že zasedal 25. mesto na ATP lestvici.

Z zmago in naslovom je Italijan, ki je od julija nanizal 29 zmag in 6 porazov, zaslužil 84,900 ameriških dolarjev, z novimi 110 točkami pa se je prebil v TOP70, Gonzalez pa je postal šele šesti Kolumbijec, ki je na računalniški lestvici med stoterico najboljših.

Za nami je torej tretja edicija zakljulnega turnirja serije Challenger, prva na pesku, Leta 2011 je slavil Cedric-Marcel Stebe, lani pa Guido Pella.