Wozniacki zmagala, Šarapova izgubila, Kvitova dosegla 15. zaporedno zmago v dvorani!

26.10.2011
CARIGRAD, TURČIJA - Na zaključnem turnirju ženske turneje WTA v Carigradu, so bili včeraj odigrani 3 dvoboji!

Št. 1 ženskega tenisa Danka Caroline Wozniacki je v 1. krogu rdeče skupine premagala Poljakinjo Agnieszko Radwansko, ki je v zadnjem času v izredni formi s 5:7,6:2,6:4 v nizih. Danka potrebuje sedaj še 1 zmago v skupini ter uvrstitev v finale in št. 1 bo na koncu sezone ostala njena!

Caroline je v 1. nizu zapravila 3 točke za osvojitev niza, Poljakinji pa ponudila 2 priložnosti za odvzem servisa in ena izkoriščena je bila dovolj, da je Agnieszka povedla z 1:0 v nizih. V 2. nizu je Danka izkoristila 4 od 6 priložnosti za brejk in hitro izenačila na 1:1. Carolina je v 3. nizu zapravila vodstvo s 4:2, a ji je uspel odločilni brejk v 10. igri, ko je Radwanska poslala žogico v mrežo, na njeno 2. žogico za zmago v dvoboju!

"Zelo sem vesele, ker mi je uspelo zmagati, saj je bilo dokaj tesno. Agnieszka je igrala zelo dobro. Bila sem kar precej frustrirana, ko nisem izkoristila 3 žogic za 1. niz, a sem se kmalu vrnila v normalno stanje," je rekla Caroline Wozniacki!

"Podlaga je zelo počasna in težko je dosegati zmagovite udarce. Potrudila se bom, da bom že v naslednjem dvoboju boljša," je dejala Agnieszka Radwanska.

Petra Kvitova je v dvorani letos neporažena!

V 2. dvoboju rdeče skupine je zmagovalka Wimbledona Čehinja Petra Kvitova, premagala Rusinjo Vero Zvonarjovo s 6:2,6:4 v nizih. Petra je bila kot debitantka na zaključnem turnirju zelo živčna in zato je v 2. nizu zapravila vodstvo s 4:1 in dopustila Veri, da je izenačila na 4:4. Na srečo je že v naslednji igri prišla do brejka in stvar pripeljala h koncu!

"Bila sem zelo živčna ob 1. nastopu na zaključnem turnirju," je dejala Petra Kvitova, ki pa je lahko dobre volje, saj se turnir igra v dvorani na trdi podlagi, kjer ima Čehinja letos 15 zmag in 0 porazov!

Marija Šarapova, ki mora priti najmanj v finale, če bo hotela ohraniti vsaj malo možnosti za osvojitev št. 1 ob koncu sezone, je igrala prvi dvoboj po poškodbi gležnja v Tokiju prejšnji mesec. V beli skupini je bila njena nasprotnica zmagovalka OP ZDA Avstralka Samantha Stosur, ki je slavila s 6:1,7:5 v nizih.

Avstralka je z lahkoto osvojila 1. niz, v katerem se ni soočila niti z eno brejk priložnostjo nasprotnice. Marija je našla ritem na začetku 2. niza in povedla s 3:0 ter imela priložnost za brejk še v naslednji igri. Toda to ji ni uspelo in Samantha je preobrnila potek, izenačila na 5:5, v naslednji igri naredila brejk ter v 12 igri uspešno končala delo!

"Potrebovala sem kar nekaj časa, da sem ujela ritem. Težko se je vrniti po mesecu odsotnosti in igrati dobro na na takšnem nivoju kot je zaključni turnir. Vesela sem, da sem sploh dobila priložnost za igranje tukaj, saj sem morala vložiti veliko truda, da sem sedaj sposobna igrati," je rekla Marija Šarapova!