Zadar challenger: Kavčič začel z zmago, Rola takoj izpadel

22.03.2021
ZADAR, HRVAŠKA - V 1. krogu challengerja v Zadru sta slovenska tenisača prišla do polovičnega izkupička.

Teniški turnir serije challenger v Zadru se igra prvič, v tem lepem mestu na Hrvaškem pa sta v žrebu tudi dva slovenska tenisača. V 1. krogu je Blaž Kavčič zmagal, Blaž Rola pa je kot 4. nosilec spakiral kovčke.

30-letni Blaž Rola je kot 166. igralec sveta kotiral kot 4. nosilec, a žal zapušča nastope v posamični konkurenci že po 1. krogu. Od njega je bil s 6-4, 6-4 boljši 23-letni Slovak Alex Molčan. Z Molčanom sta se prvič pomerila pred dvema sezonama na challangerju v mestu Sibiu, kjer je prav tako slavil Slovak. Trenutno 279. igralec sveta je danes v 1. uri in 26 minutah šestkrat odvzel servis Ptujčanu, na koncu pa osvojil 64 točk, devet več, kar je bilo dovolj za 2. krog tekmovanja. Nastop je Roli prinesel 450 evrov, a je ostal brez točk.

Precej bolje je začel 34-letni Blaž Kavčič, 245. na ATP lestvici. Za uvod se je s 6-3, 6-1 znesel nad 23-letnim Italijanom Andreom Pellegrinom, trenutno 283. igralcem sveta. Z nasprotnikom iz Bisceglie je igral prvič, priigral si je 13 brejk žogic, izkoristil jih je pet. Enkrat je izgubil začetni udarec, drugače pa je bil Kavčič boljši v vseh pogledih ter po 1 uri in 26 minutah vpisal 18 točk več (71:53). V kolikor bi Rola zmagal bi se v osmini finala pomerila med seboj, tako pa Ljubljančana čaka obračun z Molčanom, s katerim se je letos srečal na Kanarskih otokih in ga tudi premagal ter s tem izenačil medsebojne tekme na 1:1.

Kavčič in Rola sta v Zadru združila moči v dvojicah, v 1. krogu se bosta pomerila z dvojico Bonadio/Vatutin.