2. krog kvalifikacij WTA turnirja v Luksemburgu usoden za Jakupovičevo

17.10.2016
LUKSEMBURG - Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je na WTA turnirju v Luksemburgu v kvalifikacijah najprej vpisala lepo zmago, v 2. krogu pa jo je premagala Nemka Korpatsch.

Dalila Jakupovič je po nastopu v glavnem delu WTA turnirja v Hong Kongu zaigrala v kvalifikacijah 250,000 USD vrednega teniškega turnirja serije WTA v Luksemburgu. Najprej je v 1. krogu izločila letos najvišje uvrščeno nasprotnico, v 2. krogu pa z zrcalno podobo prvega dvoja izgubila.

V soboto je 25-letna Jeseničanka, 161. igralka sveta, s 4-6, 6-4, 6-1 premagala 19-letno Rebecco Sramkovo. Slovakinja, 124. tenisačica sveta, je dobila uvodni niz, potem pa je Dalila naredila preobrat in v 3. nizu nadigrala favorizirano nasprotnico po malo manj kot dveh urah igre.

V nedeljo je bil na sporedu 2. krog, Jakupovičeva pa je izgubila z Nemko Tamaro Korpatsch. Tokrat je ona dobila 1. niz, preobrat pa je uspel 21-letni Nemki, 176. na WTA lestvici. Dvoboj je trajal 2 uri in 4 minute, rezultat pa se je glasil 4-6, 6-3, 6-1.

2. krog kvalifikacij luksemburškega turnirja na trdi podlagi je Dalili prinesel 10 točk in 589 evrov.